• انتشار: 28 می 2018
  • ساعت: 10:44
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28486
پرینت

مشاور امنیت ملی در ارائه گزارش خود، سفر هیات افغانی به اسلام آباد را مهم توصیف کرد

مشاور امنیت ملی می گوید در سفر به پاکستان با شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان دیدار کرده و افزوده که هردو طرف به عملی کردن ۷ نکتۀ اساسی پلان عمل که به تازه‌گی میان دو کشور نهایی شدند، به توافق رسیده‌‍اند.

محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان پس از سفرش از پاکستان و دیدار با مقام‌های ارشد حکومتی آن کشور،سفر هیات افغانی به اسلام‌آباد را مهم می‌داند.

آقای اتمر این سخن را در جلسۀ عالی رهبری سکتور امنیتی کشور بیان کرده و به آنان دربارۀ جزئیات سفر هیات بلند پایۀ افغانستان به پاکستان معلومات ارایه کرده‌است.

قبل از این، هدف اساسی سفر آقای اتمر به پاکستان، گفت‌وگو با مقام‌های آن کشور به‌خاطر آمدن صلح و امنیت در کشور گفته شده‌ بود.

آقای اتمر جزئیات بیش‌تر در این مورد نه داده؛ اما دفتر شورای امنیت ملی با نشر خبرنامه‌یی گفته که مشاور امنیت ملی پس از سفرش، جلسۀ عالی رهبری سکتور امنیتی را برگزار کرده و اوضاع امنیتی ولایت‌های غزنی، ارزگان، فراه و  فاریاب را بررسی کرده‌است.

آقای اتمر با توجه به مشکل‌های موجود در ولایت‌های متذکره، به نهادهای امنیتی دستور داد تا نیازمندی‌های سربازان را تشخیص داده و دربارۀ آن، اقدامات عاجل روی دست‌گیرند.

مشاور امنیت ملی هم‌چنان به ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی وظیفه سپرده است تا امور خدمت‌رسانی را در ولسوالی‌ها شتاب بخشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *