• انتشار: ۲۵ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۲:۰۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 21636
پرینت

مسجد الزهرا در غرب کابل مورد حمله تروریستان قرار گرفت

مقام های امنیتی تایید کردند که مسجد الزهرا در جاده شهید مزاری در غرب کابل حوالی ساعت ۹ شب مورد حمله تروریستان قرار گرفت. این حمله با انفجار اغاز شد و لحظاتی نیز تیر اندازی جریان داشت.

رییس تحقیقات جنایی کابل می گوید که این حمله در هنگامی رخ داده است که تعدادی از نمازگزاران در حال عبادت و شب زنده داری بودند.

گفتنی است که عده ای مسلمانان بر این باورند که شب بیست و یکم رمضان، شب نزول قران است و آنان در این شب به دعا و نیایش و شب زنده داری می پردازند.

نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله نیز در توییتر خود نوشته و این حمله انفجاری را تایید می کند.

اقای دانش نوشته است که انتحار کننده که قصد داخل شدن به داخل مسجد را داشت از طرف پولیس شناسایی و در گیری میان پولیس و تروریست صورت می گیرد
پولیس شجاع ما مانع داخل شدن انتحاری به داخل مسجد می شود و در نتیجه انتحارکننده به داخل آشپزخانه مسجد پناه می برد که بعد از چند دقیقه مقاومت خود را منفجر می کند.

سخنگوی وزارت داخله نوشته است که در این رویداد دو پولیس که مانع داخل شدن این تروریست به داخل مسجد شده بودند، مجروح شده اند.

شاهدان در صحنه می‌گویند که در مسجد الزهرا ناحیه سیزدهم در غرب کابل، نزدیک به ساعت نه شب پنجشنبه ابتدا صدای گلوله باری شنیده شده سپس یک انفجار و بعد تیراندازی ادامه یافته است.

هنوز آمار مشخصی از تلفات این رویداد منتشر نشده است ولی برخی از کاربران شبکه های اجتماعی که در نزدیکی رویداد بوده اند از کشته شدن ۳ تن و زخمی شدن ۸ تن خبر داده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *