• انتشار: 13 می 2018
  • ساعت: 23:53
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 28219
پرینت
عبدالله:

مسأله ارتقای موسسۀ تربیه معلم سید جمال الدین به دانشگاه بررسی می ‌شود

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور در دیدار با شماری از استادان تربیه‌ معلم سید جمال‌الدین افغان گفت که مسئله ارتقای این تربیه معلم به دانشگاه تعقیب و پیگیری می‌گردد.

دفتر ریاست اجراییه نوشته است که عبدالله عبدالله امروز (یکشنبه) به نمایندگان استادان تربیه معلم سید جمال‌الدین اطمینان داد که درخواست و تقاضای آنان در سطح رهبری حکومت به بحث گرفته می‌شود.

بکتاش سیاوش نماینده‌ مردم کابل و شماری از استادان تربیهٔ معلم سید جمال الدین پیشنهاد دانشجویان و استادان این نهاد آموزشی را با رییس اجراییه کشور در میان گذاشتند.

آنان گفتند که نزدیک به ۲۵۰۰ دانشجو و ۱۸۰ استاد تربیه معلم سید جمال الدین افغان تحصن کردند و از حکومت می‌خواهند که به خواستهٔ آنان جواب مثبت دهند.

نمایندگان استادان تربیه معلم سید جمال الدین تاکید داشتند که این نهاد آموزشی شرایط لازم را از نظر علمی و ظرفیتی برای ارتقا یافتن به دانشگاه دارا می‌باشد و این ضرورت در میان دانشجویان نیز قابل درک است.

سپس، آقای عبدالله گفت: «اگر تقاضایتان منطق علمی و عملی داشت دلیلی وجود ندارد که این پروسه معطل شود؛ چون هدف از این کار ارتقای سطح علمی و ظرفیتی دانشجویان است.»

رییس اجراییه کشور به آنان اطمینان داد که فردا در جلسه شورای وزیران مسأله ارتقای تربیهٔ معلم سید جمال الدین به دانشگاه را مطرح و بررسی می‌کند.

عبدالله عبدالله گفت که در یک نشست جداگانه با حضور وزیران معارف، تحصیلات عالی و نمایندگان تربیه معلم سید جمال الدین نیز درخواست آنان را به بحث می‌گیرد تا تمام ابعاد این کار ارزیابی شود.

رییس اجراییه کشور از آنان خواست که به تحصن ‌شان خاتمه بخشند و مطئن باشند که درخواست استادان و دانشجویان تربیه معلم سید جمال الدین تعقیب و پیگیری می‌گردد تا پروسه ‌اش را طی کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *