• انتشار: 7 نوامبر 2015
  • ساعت: 16:38
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4095
پرینت
والی بامیان:

مسئولان ادارات دولتی باید در برابر مردم پاسخگو باشند

دفتر مطبوعاتی والی بامیان اعلام کرده است که کنفرانس گزارش دهی سالانه دولت به ملت که در سالهای قبل در مرکز ولایت برگزار می شد، در سال جاری در تمام هفت واحد اداری این ولایت برگزار خواهد شد.

 

در اعلامیه ای که روز گذشته از سوی این دفتر منتشر شده گفته شده که این تصمیم برای اصلاح روند گزارش دهی، شفافیت بیشتر، شنیدن مشکلات مردم از نزدیک، حسابدهی بهتر ادارات به مردم و ایجاد تغییرات مثبت در واحد های اداری بامیان اتخاذ شده است.

براساس این اعلامیه، در نخستین دور کنفرانس گزارش دهی دولت به ملت، مسئولان ادارات دولتی ولسوالی های شیبر، کهمرد و سیغان بامیان، گزارش کارکرد یک ساله خود را به مردم، اعضای شورای ولایتی و نمایندگان نهادهای مدنی ارائه کردند و قرار است در روز های آینده این کنفرانس در سایر واحد های اداری این ولایت نیز برگزار شود.

پاسخگویی وظیفه مسئولان است

کنفرانس گزارش دهی دولت به ملت در ده سال گذشته در روزهای پایانی سال مالی در مرکز بامیان برگزار می شد.

در این کنفرانس تعداد انگشت شماری از باشندگان ولسوالی های بامیان اشتراک می کردند که به اکثر آنان اجازه انتقاد و مطرح کردن مشکلات شان داده نمی شد.

با آنکه فعالان مدنی و باشندگان بامیان به این موضوع اعتراض کردند اما مقام های محلی نه تنها به اعتراض آنان اعتنایی نکردند بلکه در برخی مواقع مانع  طرح پرسش از سوی آنان شدند.

با این حال در اعلامیه دفتر مطبوعاتی والی بامیان آمده است که  این کنفرانس بدلیل اینکه بسیاری از باشندگان ولسوالی ها نمی توانستند در آن اشتراک کنند و به صورت مستقیم مشکلات و پرسش های شان را با مقام های مسئول در میان بگذارند، در سال روان در تمام واحد های اداری بامیان برگزار می شود.

در جای دیگری از اعلامیه به نقل از طاهر زهیر والی بامیان گفته شده که عرضه خدمات موثر و پاسخگویی مسئولان ادارات دولتی به مردم از وظایف آنان است.

در اعلامیه آمده که آقای زهیر از مردم بامیان خواسته تا در صورت مشاهده کم کاری و مشکلات در ادارات دولتی بامیان، بدون هیچگونه هراسی آن را با اداره محلی در میان بگذارند.

براساس این اعلامیه، والی بامیان همچنان مسئولیت گریزی و وجود فساد در ادارات دولتی بامیان را غیر قابل قبول خوانده و به باشندگان این ولایت وعده سپرده است تا در راستای بهبود وضعیت در این ولایت از هیچگونه تلاشی دریغ نکند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *