• انتشار: 26 می 2016
  • ساعت: 19:03
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 9814
پرینت
مقام های امنیتی:

مرگ ملا اختر منصور باعث تضعیف طالبان شده است

مقام های امنیتی کشور می گویند که اطلاعاتی در دست است که بعد از مرگ ملا منصور رهبر گروه طالبان، در صفوف این گروه پراکندگی ایجاد شده و باعث تضعیف شان شده است.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع امروز پنجشنبه در یک نشست مطبوعاتی گفت که “دشمنان روحیه خود را از دست داده و سال ۲۰۱۶، سال شکست مخالفان مسلح دولت است.”

او گفت که براساس اطلاعات نهادهای امنیتی، طی روزهای اخیر، ارتباط نفرات طالبان با همدیگر مختل و ارتباط برخی از آنان با رهبری این گروه قطع شده‌است.

آقای وزیری با اظهار اینکه شماری از افراد گروه طالبان از فرماندهان و رهبران خود اطاعت نمی‌کنند، گفت که انتخاب رهبر این گروه نشان می‌دهد که آنان روز به روز ضعیف‌تر از قبل می‌شوند.

در همین حال صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله نیز گفت که “با کشته شدن ملا منصور، طالبان در داخل افغانستان خیلی دست و پاچه شده اند.”

او گفت عملیات نیروهای ویژه در چند روز اخیر منجر به تلفات سنگین بر گروه طالبان در ولایت‌های مختلف افغانستان شده‌است.

تواب غورزنگ، سخنگوی شورای امنیت در این نشست گفت که “دولت افغانستان بار دیگر از طالبان می خواهد که با استفاده از فرصت پیش آمده، به گفتگوهای صلح لبیک گفته و به زندگی صلح آمیز بپیوندند.”

برخی از کارشناسان نیز گفته اند که رهبر جدید طالبان با فنون نظامی آشنا نیست و وی بیشترین فعالیت را در دادگاه های این گروه داشته است.

آگاهان همچنین می گویند که وی در کارهای نظامی بیشتر متکی به مشوره است و مستقلانه نمی تواند تصمیم را بگیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *