• انتشار: ۱۱ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۰۱:۱۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30205
پرینت

مرگ مرموز دو دختر عربستانی در امریکا

دو دختر ۱۶ و ۲۲ ساله عربستانی مقیم امریکا بعد از اینکه از دولت امریکا درخواست پناهندگی کردند به طرز مشکوکی کشته شدند.

به گزارش رها، پلیس نیویورک می‌گوید که تحقیقات درباره مرگ دو خواهر عربستانی، که جسدشان با نوار چسب به هم بسته شده بودند ادامه دارد. جسد این دو دختر در حالیکه شلوار و ژاکت سیاه بر تن داشتند و دست‌ها و پاهایشان با نوارچسب بسته شده بودند، چهارشنبه گذشته در پارکی کنار رودخانه، ریورساید پارک در منهتن نیویورک پیدا شد.
پلیس می گوید این دو دختر به تازگی از آمریکا پناهندگی درخواست کرده بودند.
به گفته پلیس نیویورک جسد تالا فارع، ۱۶ ساله، و روتانا فارع ۲۲ ساله در حالیکه صورت‌هایشان رو به هم بود، با نوار چسب به یکدیگر بسته شده بودند و لباس کامل به تن داشتند کشف شد. به گفته پلیس هیچ نشانه‌ای از آسیب دیدگی در اجساد آنها دیده نشده است.
تیم تحقیق می‌گوید که برای قضاوت درباره اینکه آیا این مساله خودکشی بوده است یا قتل هنوز خیلی زود است.
به گفته مقامات آمریکایی، این دو خواهر سه سال پیش به همراه مادر خود از عربستان سعودی به فرفکس در ویرجینیای آمریکا آمده اند و چند مورد پرونده فرار از خانه داشته‌اند.
اما کارآگاهان پلیس می‌گویند علت مرگ این دو دختر و اینکه چرا جسد آنها در حدود ۴۰۰ کیلومتر دورتر از محل زندگی آنها کشف شده است، همچنان یک ‘معما ‘ست.
خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از پلیس نیویورک گزارش داد که یک روز قبل از کشف جسد این دو، یکی از مقامات در سفارت سعودی با مادر آنها تماس گرفته و به خانواده آنها دستور داده که کشور را ترک کنند چون دخترها درخواست پناهندگی سیاسی داده‌اند.
پلیس ابتدا این تئوری را مطرح کرد که دخترها ممکن است از پل جورج واشنگتن به داخل رودخانه پریده باشند اما نبودن هیچ نشانه‌ای از آسیب‌دیدگی که باید در اثر سقوط از پل ایجاد شده باشد، این تئوری را رد می‌کند.
رئیس تیم کارآگاهان پلیس نیویورک به خبرنگاران گفت: “مطمئن هستم که وقتی تحقیقات ما کامل انجام شود می‌توانیم اعلام کنیم که دقیقا چه شده است.”
خبر قتل مرموز این دو دختر دانشجو در حالی پخش می شود که هنوز رسوایی قتل جمال خاشقجی در کنسولگر عربستان در شهر استانبول ترکیه از دامن سعودیها پاک نشده است و تحقیقات در مورد آن جریان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *