• انتشار: 1 فوریه 2018
  • ساعت: 17:21
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 26059
پرینت

«مرگ بر پاکستان»! شعار فعالان مدنی مقابل سفارت پاکستان در کابل

برخی فعالان مدنی با برپایی تظاهراتی مقابل سفارت پاکستان در کابل در پیوند به افزایش رویدادهای امنیتی در افغانستان خواستار نابودی پناهگاه های امن تروریستان در این کشور شدند.

 

این تظاهرات در حالی از سوی فعالان مدنی در مقابل سفارت پاکستان صورت می گیرد، که مقام های ارشد امنیتی کشور به اسلام آباد رفته اند تا اسناد و مدارک دست داشتن تروریستان مستقر در پاکستان را با افزایش رویدادهای امنیتی در افغانستان با مقامات پاکستان شریک سازند.

معترضان با دست داشتن پلاکاردهایی نوشته شده “مرگ بر پاکستان” خواستار پایان بخشیدن به حمایت های پاکستان از تروریستان شدند.

این تظاهرات پس از آن صورت گرفت که تنها کابل طی مدت زمان ۱۰ روز شاهد سه رویداد امنیتی مرگبار بود.

مقامات امنیتی کشور پس از هر سه رویداد امنیتی در بیانیه هایی اعلام کردند که این حملات از سوی شبکه تروریستی حقانی مستقر در پاکستان طرح ریزی و اجرا شده است.

ویس احمد برمک وزیر امور داخله و معصوم استانکزی رئیس امنیت ملی روز گذشته به پاکستان رفتند تا در دیدار با مقامات پاکستانی از آنها بخواهند علیه گروه های شورشی افغانستان مستقر در پاکستان اقدام کند.

آقای برمک پس از بازگشت از پاکستان در یک نشست خبری امروز گفت: “ما اسناد مرتبط با مراکز عملیاتی طالبان در خاک پاکستان را با مقامات آن کشور شریک ساختیم و انتظار داریم که پاکستان علیه آنها اقدام کند.”

او از دادن جزئیات مانند چه اینکه اطلاعاتی در اختیار مقامات پاکستانی قرار گرفته است، خودداری کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *