• انتشار: 5 جولای 2017
  • ساعت: 18:20
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22286
پرینت

مرکز عدلی وقضایی ۳۶ قضیه فساد اداری را به محاکم فرستاده است

 مرکز عدلی وقضایی مبارزه علیه فساد اداری می گوید از ایجاد این مرکز تااکنون ۲۷۴ قضیه مواصلت کرده است که از این شمار ۲۱۶ قضیه آن مربوط دادستانی ملکی و ۵۸ قضیه به دادستانی عسکری مربوط می شود.

جمشید رسولی، سخنگوی اداره دادستانی کل روز چهارشنبه در یک نشست خبری در کابل گفت: “از جمع ۲۱۶ قضیه فساد اداری که به بخش ملکی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه فساد اداری مربوط است، ۲۸ قضیه به محکمه ابتدایی محول شده، ۱۷ قضیه تحت پروسه کشفی قرار داد و ۵۱ قضیه به خاطر عدم صلاحیت رسیدگی، به مراجع ذیربط ارسال شده است.”

رسولی افزود که ۴۶ قضیه مربوط به دادستانی ملکی زیر کار قرار دارد و ۱۶ قضیه دیگر مسترد شده است.

به گفته ی سخنگوی دادستانی کل، درپی تحقیقات پیرامون قضایای مربوط به دادستانی ملکی مرکز عدلی وقضایی مبارزه علیه فساد اداری، وظایف ۴ تن به حال تعلیق در آمده، ۱۶ تن ممنوع الخروج اعلام شده و۷۸ تن دیگر با ضمانت های معتبر رها شده اند.

رسولی گفت: از جمع ۵۸ قضیه فساد اداری که به بخش دادستانی عسکری مرکز عدلی وقضایی مبارزه علیه فساد اداری راجع شده، ۸ قضیه اجرا و به محکمه ابتدایی فرستاده شده، ۳ قضیه بنابر عدم صلاحیت رسیدگی به مراجع ذیربط ارسال شده، ۲۵ قضیه زیر تحقیق قرار دارد و ۲۲ قضیه آن مسترد شده است.

رسولی همچنین افزود: “بربنیاد فیصله دادستانی عسکری مرکز عدلی وقضایی مبارزه علیه فساد اداری سه تن توقیف شده اند، وظایف شش تن به حال تعلیق در آمده ۱۹ تن ممنوع الخروج اعلام شده و ۷ تن با ضمانت های معتبر رها شدند.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *