• انتشار: ۲۱ حمل ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۹:۵۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 19925
پرینت

مرکز خبرنگاران افغانستان برخورد رئیس جمهوری غیر قابل قبول و نگران کننده خواند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری روز گذشته در پیوند به سفر اخیرش به استرالیا، اندونزیا و سنگاپور نشستی خبری دایر کرد اما به خبرنگاران اجازه پرسش خارج از موضوع نداد.

مرکز خبرنگاران افغانستان با نشر اعلامیه ای گفته است این برخورد رئیس جمهوری با خبرنگاران غیر قابل قبول و به شدت نگران کننده است.

محمد اشرف غنی همواره در سخنرانی های خود از رسانه ها توصیف و تمجید کرده است، اما در برخی از نشست های خبری اش مانع پرسش خبرنگاران می شود.

مرکز خبرنگاران همچنین در اعلامیه خود نوشته است که “برخلاف قانون حق دسترسی به اطلاعات که خودش توشیح کرده است و آن را از جمله افتخارات کاری اش می داند، اجازه نداد خبرنگار طلوع نیوز سوالی خارج از برنامه سفر دوره‌ای او مطرح کند.”

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در نشست خبری در پیوند با سفر اخیرش به کشورهای استرالیا، اندونزی و سنگاپور، از پاسخ دادن به پرسش‌های شماری از خبرنگاران خودداری کرد و گفت که فقط به پرسش‌های مربوط به سفرش پاسخ می‌دهد.

اما زمانی که خبرنگار شبکه الجزیره پرسشی به زبان انگلیسی در مورد نشست مسکو که قرار است تا پایان ماه اپریل/آوریل برگزار شود، مطرح کرد رئیس جمهوری غنی به آن پاسخ داد.

بلافاصله بعد از کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهوری، کاربران شبکه‌های اجتماعی در افغانستان هشتگ #سانسور_ممنوع! را استفاده کردند.

ارگ ریاست جمهوری تأکید دارد که حکومت همواره از آزادی بیان و فعالیت آزاد رسانه‌ها حمایت کرده و از این ارزش مهم پاسداری خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *