• انتشار: 1 سپتامبر 2019
  • ساعت: 03:33
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37251
پرینت
در دیدار رئیس جمهور غنی با علمای شیعه کشور مطرح شد

مردم باید در تأمین امنیت دهه محرم با نیروهای امنیتی همکاری کنند/درس های لازم از قیام امام حسین(ع) باید گرفته شود

رئیس جمهور غنی در دیدار با علمای شیعه کشور برنامه امنیتی دهه محرم را تشریح و بر همکاری مردم در تأمین امنیت در ماه محرم تأکید کرد.

در این نشست که روز گذشته شنبه در قصر سلام خانه ارگ انجام شد، معاون دوم رئیس‌جمهور، مشاور امنیت ملی، مسئولین نهادهای امنیتی، رئیس شورای سرتاسری علما و شماری از علمای اهل تسنن نیز حضور داشتند.

در این نشست، سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری بر مشارکت، همکاری و همیاری بین دولت و مردم در دهه محرم تاکید کرده گفت باید از تندروی و تحریک احساسات مردم جلوگیری گردد تا مراسم محرم در فضای امن و آرامش برگزار شود.

رئیس‌جمهور غنی نیز در این نشست پس از شنیدن صحبت‌های مسئولین امنیتی و هم‌چنین نمایندگان کمیسیون عالی هماهنگی امنیتی مراسم دینی، شورای عالی تنظیم اموردینی و هم‌چنین شورای علمای شیعه، یک‌بار دیگر ضمن تسلیت به خاطر وفات آیت‌الله محقق کابلی و آیت‌الله محسنی گفت: “ضرورت است که از قیام امام حسین(ع)، درس‌های استقامت و پایداری را بیاموزیم”.

وی افزود ما باید تاریخ اسلام را به صورت اساسی بدانیم و درس‌های لازم از آن بگیریم و قربانی‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور را نیز ارج بگذاریم.

اشرف غنی ایجاد فضای اخوت، هماهنگی و احترام متقابل از سوی علمای اهل تسنن و تشیع را قابل قدر خوانده گفت: “ما با دشمن منحوس مواجه هستیم که هیچ‌گونه حد و مرز اخلاقی را مراعات نمی کند، بناء تهدیدات باید نادیده گرفته نشود”.

وی تاکید کرد باید افراد مخرب، فتنه‌گر و نفاق‌افکن مشخص شوند و پیشنهادات ارگان‌های امنیتی و دفاعی در خصوص تامین امنیت مراسم عاشورا، تطبیق گردد و همچنان با نیروهای امنیتی و دفاعی به گونه همه‌جانبه همکاری مردمی صورت گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *