• انتشار: 6 فوریه 2019
  • ساعت: 15:33
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 32021
پرینت
اشرف در دیدار باسفرای خارجی مقیم کابل

مردم افغانستان صلح پایدار و با عزت می خواهند

رئیس‌جمهور غنی شامگاه روز گذشته(سه‌شنبه، ۱۶ دلو) در ضیافتی با سفرای کشورهای مختلف مقیم کابل، گفته است که تهدیدات تروریزم برای کشورهای منطقه، یک خطر مشترک است.

به گزارش رها، ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای از ضیافت سفیران خارجی مقیم کابل در ارگ و دیدار با اشرف غنی خبر داده است.

براساس خبرنامه ارگ، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام دیروز در ضیافتی، با سفرای کشورهای مختلف مقیم کابل در قصر دلگشا دیدار نمود.

در این دیدار که داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی کشور نیز حضور داشت، رئیس جمهور کشور در مورد اوضاع جاری افغانستان به شمول انتخابات، پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها و امنیت صحبت کرد.

رئیس جمهور با اشاره به موفقیت مذاکرات بین الافغانی صلح با حزب اسلامی گفت که صلح به رهبری و‌مالکیت افغان‌ها ممکن خواهد بود و مردم ما خواهان صلح باعزت و پایدار می باشند.

رئیس جمهور غنی خاطرنشان ساخت که تهدیدات تروریزم برای منطقه یک خطر مشترک است. وی نقش کشورهای منطقه و شرکای بین المللی افغانستان را در مبارزه با تروریزم، مهم خواند.

در این دیدار داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی کشور نیز صحبت کرد و نقش سفرای کشورهای مختلف مقیم کابل را در راستای تحکیم مناسبات دوجانبه ارزنده توصیف کرد.

این در حالی است که رئیس جمهور در گفتگو با طلوع نیوز در واکنش به نشست صلح مسکو شرکت کنندگان در این نشست را فاقد صلاحیت اجرایی و این نشست را بی فایده خواند.

آقای غنی گفته است که اوضاع برای آمدن صلح در افغانستان در مقایسه با هر زمان دیگر مساعد تر شده است و او نگران ادامه گفتگو ها میان نمایندگان طالبان و نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان نیست، اما تأکید می ورزد که هماهنگی ها در این روند باید بیشتر شوند.

این در حالیست که پا فشاری طالبان بر خواسته های غیر عملی خود دورنمای صلح را تاریکتر می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *