• انتشار: 4 نوامبر 2018
  • ساعت: 10:02
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 30246
پرینت
رئیس جمهور در دیدار اعضای جامعه مدنی و جوانان پکتیکا

مردم افغانستان به تغییر و مردم سالاری رأی داده اند

رئیس جمهور ضمن قدردانی از مردم ولایت پکتیکا به خصوص جوانان و جامعه مدنی به‌خاطر سهمگیری فعال در پروسه ملی انتخابات گفت: مردم افغانستان به تغییر و مردم سالاری رأی داده اند و این یک پیام بزرگ به جهانیان می باشد.

به گزارش رها، ارگ ریاست جمهوری با نشرخبرنامه ای اعلام کرده است که محمد اشرف غنی رئیس جمهور در جریان سفرش به ولایت پکتیکا بعد از ظهر شنبه ۱۲ عقرب با نمایندگان جامعه مدنی و جوانان این ولایت دیدار کرد.
براساس خبرنامه ارگ، در این دیدار، جوانان و نمایندگان جامعه مدنی ولایت پکتیکا از برنامه های اقتصادی و زیربنایی رئیس جمهور که باعث رشد اقتصاد کشور شده است، ابراز خوشبینی کردند.
آنان ابراز داشتند، با وجودی که مردم ولایت پکتیکا قربانی های زیادی را متقبل شده اند، اما به این ولایت توجه کافی صورت نگرفته است. جوانان مشکلات و خواسته های شان در بخش های بیکاری جوانان تحصیل کرده، تهدیدات امنیتی در ولسوالی ها و راه های مواصلاتی، ارتقای مؤسسه تحصیلات عالی پکتیکا به پوهنتون مستقل، تقسیم عادلانه بورسیه های تحصیلی، افزایش ظرفیت شفاخانه شرنه، ساخت بندها، تأمین انرژی برق و شفافیت در انتخابات، با رئیس جمهور شریک ساختند.
رئیس جمهور نیز از مردم ولایت پکتیکا به خصوص جوانان و جامعه مدنی به‌خاطر سهمگیری فعال در پروسه ملی انتخابات قدردانی کرده، گفت: مردم افغانستان به تغییر و مردم سالاری رأی داده اند و این یک پیام بزرگ به جهانیان می باشد.
وی افزود: در جلسات با کمسیون های انتخاباتی از آنان شفافیت در نتایج انتخاب را خواسته ام و به هیچ فردی اجازه نخواهم داد تا به شفافیت انتخابات آسیب برساند.
رئیس جمهور گفت که دانشگاه پکتیکا توسعه می یابد و دیوار احاطه این دانشگاه از سوی واحد عملیاتی ارگ به صورت اساسی ساخته خواهد شد.
وی افزود که به وزارت تحصیلات عالی وظیفه داده است تا ساختمان های پوهنتون پکتیکا و لیلیه برای دختران را اعمار نماید.
رئیس جمهور غنی با اشاره به استخدام جوانان در بست های دولتی گفت که رؤسای که در یک پست بیشتر از پنج سال کار کرده اند، پست شان های شان به اعلان گذاشته می شود و زمینه رقابت مساویانه برای همه فراهم می گردد. وی افزود: جوانان ولایت پکتیکا با درنظر داشت ظرفیت های شان استخدام خواهند شد.
رئیس جمهور غنی با اشاره به پروسه صلح گفت که جوانان، علما، استادان، زنان و بزرگان ولایت پکتیکا ثابت ساختند که بر روی صلح اجماع کامل دارند. وی افزود: صلح آمدنی است و این وظیفه ملی همه ما می باشد تا کاروان صلح را به سر منزل مقصود برسانیم.
رئیس جمهور در این سفر با اقشار مختلف مردم از جمله زنان، استادان و معلمان، علما و متنفذین قومی و… دیدار داشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *