• انتشار: 10 سپتامبر 2017
  • ساعت: 08:45
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24105
پرینت

مراسم ازدواج ۱۲۰ جوان در روز عید غدیر به صورت گروهی برگزار شد

به مناسبت عید غدیر خم، ۱۲۰ جوان در کابل به صورت گروهی مراسم عروسی شان را برگزار کردند. هزینه برگزاری را برخی از تاجران و خیران برعهده داشتند.

این مراسم در حالی برگزار می شود که زندگی همراه با تجمل گرایی باعث شده است که جوانان برای برگزاری جشن عروسی خود صدها هزار افغانی مصرف کنند و در برخی مورد خود را بدهکار سازند.

اکنون این نوع برگزاری جشن ازدواج، مورد تقدیر جوانان دیگر نیز قرار گرفته و خواستار مبارز جدی با تجمل گرایی و هزینه های بیهوده شده اند.

عبدالله محمدی با نشر تصویرهای عروسی نوشته است: درود برای جوانان که با این تصمیم درست، زندگی شان را مهر محکمی زد و قدم دیگری را مشترکن در این روز پر از معنویت و مهدویت آغاز کردند.

او همچنین نوشته، همه به اندازه توان خود باید فرهنگ عروسی دسته جمعی را حمایت کنیم تا همه کسانی که توان عروسی را ندارند، در این چنین مراسم های قرآنی زندگی شان را روشنایی بخشند.

کاربری دیگر نوشته است که رسم رواج های سنتی کمر شکن است، در شرایط که بحران اقتصادی اکثر مردم در حال رکود است بیاید اینگونه عاشقانه و با دنیایی از معنویت زندگی مشترک را شروع کنیم.

او همچنین با تقدیر گفته: سپاس از همه تاجران و کسانی که در این مسیر قدم برداشتند و فرصت این چنین عروسی های جمعی را برای جوانان ایجاد کردند.

گفتنی است که همه ساله، صدها جوان به مناسبت های مختلف به صورت گروهی جشن ازدواج خود را برگزار می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *