• انتشار: ۳۱ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۲۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 12578
پرینت

مذاکرات افغانستان و پاکستان برای بازگشایی مرز چمن بی نتیجه ماند

مذاکرات مقامات مربوطه افغانستان و پاکستان در خصوص بازگشایی مرز چمن در اسپین بولدک ولایت کندهار بی نتیجه ماند، و این مرز همچنان از سوی پاکستان مسدود است.

یک مقام پولیس سرحدی پاکستان گفت مقامات افغانستان و پاکستان در خصوص بسته شدن مرز چمن در اسپین بولدک جلسه ای با یکدیگر برگزار کردند که اما این جلسه بدون کدام نتیجه ای پایان یافت.

مرز چمن در اسپین بولدک ولایت کندهار از جمله مرزهای پر رفت و آمد در جنوب کشور است، که از زمانی که این مرز در روز پنجشنبه توسط شبیه نظامیان پاکستان بسته شده است، مسافران بسیاری در دو طرف مرز متوقف شده اند، و همچنین موترهای تجاری و موترهای حامل اکمالات نیروهای ناتو نیز در دو سوی مرز متوقف شده اند.

این مقام آگاه از پولیس سرحدی پاکستان گفت هیچ زمان مشخصی برای بازگشایی این مرز تعیین نشده است و تا اطلاع ثانوی این مرز بسته خواهد ماند.

لازم به ذکر است که شبیه نظامیان پاکستانی روز پنجشنبه پس از اینکه گروهی از معترضان افغانی به سوی “دروازه دوستی” – گذرگاه مرزی چمن- سنگ پرتاب کرده و پرچم پاکستان را نیز آتش زدند، این مرز را بستند.

این اقدام معترضان افغان پس از آن صورت گرفت که گروهی از پاکستانی ها در همین منطقه در اعتراض به سخنان نارندرا مودی نخست وزیر هند در خصوص ایالت بلوچستان پاکستان تظاهرات کرده بودند.

نارندرا مودی در ۱۵ اگست روز استقلال کشور هند گفت که دولت پاکستان خود مسئول رویدادهای تروریستی در ایالت بلوچستان پاکستان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *