• انتشار: ۲۵ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۵:۰۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29847
پرینت

مدارک دست داشتن بن سلمان در قتل خاشفجی شناسایی شد

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات ترک نوشت یکی از مظنونانی که در رابطه با ناپدید شدن جمال خاشقجی شناسایی شده از نزدیکان بن سلمان است.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش می دهد یکی از مظنونانی که ترکیه در ناپدید شدن آقای خاشقجی شناسایی کرده، از نزدیکان بن سلمان و از کسانی است که غالبا در سفرهای ولیعهد عربستان از جمله به فرانسه، اسپانیا و آمریکا او را همراهی کرده است. این روزنامه عکس هایی از این شخص در کنار آقای بن سلمان منتشر کرده است.
به نوشته نیویورک تایمز شاهدان عینی و ویدیوهای ظبط شده در دوربین‌های مداربسته سه مظنون دیگر را به تیم امنیتی ولیعهد عربستان وصل می کنند.
این روزنامه می نویسد نفر پنجم یک متخصص پزشکی قانونی(طب عدلی) است که پست های بلندی در وزارت داخله و تشکیلات پزشکی عربستان دارد و به این ترتیب از چنان موقعیتی برخوردار است که فقط می تواند از یک مقام عالی رتبه سعودی دستور گرفته باشد.
این روزنامه نوشت: “اگر آنطور که مقام های ترکیه می گویند این مردان در زمان ناپدید شدن آقای خاشقی در روز دوم اکتبر در کنسولگری عربستان در استانبول حاضر بودند، نشان دهنده ارتباط مستقیمی میان ناپدید شدن خاشقجی و بن سلمان ولیعهد عربستان باشند.”
این در حالی است که حکومت عربستان به توصیه ترامپ رئیس جمهور امریکا میخواهد قتل خاشقجی را اشتباهی و خودسرانه اعلام کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *