• انتشار: ۱۹ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۱:۴۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22483
پرینت

محمد محقق: جیغ زدن راه حل نیست/ نباید کسی توهین شود

محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و معاون ریاست اجرایی بعد از سفر دو هفته ایش از ترکیه، به کابل امد و پیرامون موضوع های به وقوع پیوسته سخنرانی کرد.

آقای محقق عصر امروز دوشنبه در منزلش در نشستی خبری به صورت تلویحی خطاب به رئیس جمهوری گفت که جیغ زدن راه حل نیست و نباید کسی توهین شود.

معاون ریاست اجرایی در ادامه گفت که وضعیت کنونی کشور را بحرانی و شکننده است و سیاست حذف، تحقیر و بی آبروکردن رهبران سیاسی راه حل بحران افغانستان نیست.

آقای محقق خاطرنشان کرد که کسانی تحقیر شده اند که میلیون های رای پشت سر خود دارند و این برای آنان قابل قبول نیست که یک جانبه گرایی ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد که راه حل بحران افغانستان دوستی و همدلی است و باید همه مردم افغانستان به یک چشم دیده شود.

پیش از این سه حزب –وحدت اسلامی مردم افغانستان، جنبش اسلامی و جمعیت اسلامی- ائتلاف نجات افغانستان را تشکیل دادند و خواستار عملی شدن توافقنامه حکومت وحدت ملی شده بودند.

آقای محقق در نشست خبری امروز خود گفت که هر چند بعد از تشکیل حکومت وحدت ملی بی اعتمادی ها، زورگویی ها و انحصار طلبی ها زیاد شده است اما ائتلاف برای به وجود اوردن اصلاحات تشکیل شده و قصد آسیب زدن به دولت را ندارد.

وی اشاره به تعلیق وظیفه عبدالرزاق وحیدی کرد و گفت که وزیری که از سوی تیم اصلاحات معرفی شده بود توسط یک مشاور “چولر” که کسی ان را نمی شناسد وظیفه اش به حالت تعلیق در آمده است.

محقق افزود که وزیران علاوه بر این که از سوی تیم شریک قدرت معرفی شده اند، از سوی نمایندگان مجلس نیز رای اعتماد گرفته اند و یک مشاور نمی تواند او را برکنار کند.

رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان گفت که دولت باید توافقنامه حکومت وحدت ملی را اجرایی کند، بحران امنیتی، اقتصادی و بی اعتمادی که وجود امده را مرفوع سازد.

او همچنین اضافه کرد که از خواست های ما خاتمه دادن به یک جانبه گرایی، اوردن اصلاحات بنیادین، بازگرداندن صلاحیت وزیران و شریک قدرت دانستن ریاست اجرایی است.

محمد محقق در این نشست همچنین اشاره کرد که به زودی برای ائتلاف در کابل دفتری را تشکیل می دهند و به خواست های قانونی خود ادامه می دهند.

وی در پیوند به اینکه او در قدرت است و نمی تواند انتقاد کند گفت که ما اپوزیسیون نیستم بلکه شریک قدرتیم و باید کارکردها طبق توافقنامه تشکیل حکومت وحدت ملی باشد.

اقای محقق همچنین اظهار امیدواری کرد که خواسته های ائتلاف نجات افغانستان زمین نمی ماند و مورد قبول دولت قرار می گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *