• انتشار: 26 نوامبر 2017
  • ساعت: 14:35
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25575
پرینت

محمد محقق با وزیر خارجه ایران در تهران دیدار می کند

محمد محقق معاون ریاست اجرایی کشور که در ایران بسر می برد قرار است امروز با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در خصوص شکست داعش در سوریه و عراق و حضور این گروه در افغانستان صحبت کند.

محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی کشور که هفته گذشته به تهران پایتخت ایران برای اشتراک در کنفرانس پیروان اهل بیت سفر کرده بود، قرار است امروز با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار و گفتگو کند.

لازم به ذکر است که کنفرانس جهانی محبان اهل بیت هفته گذشته و با اشتراک نزدیک به ۵۰۰ تن از چهره های برجسته مسلمان جهان از ۹۴ کشور اعم از شیعه و سنی برگزار شد.

خبرگزاری مهر ایران نوشته است که این کنفرانس با هدف ایجاد اتحاد میان مسلمانان، معرفی مکتب اهل بیت و شیوه های مبارزه علیه گروه های تکفیری مانند داعش برگزار شد.

محمد محقق معاون ریاست اجرایی کشور که در این نشست نیز سخنرانی کرد، به شکست گروه داعش در سوریه و عراق اشاره کرد و گفت که این گروه هم اکنون پایگاه های خودش را به افغانستان رسانده است، و اگر این غده سرطانی در افغانستان پخش گردد، سبب بی ثباتی در کل منطقه آسیای مرکزی خواهد شد.

آقای محقق افزود: “تمامی کشورهای جهان باید به طور مشترک برای نابودی کامل این گروه کار کنند.”

به گفته ای آقای محقق، اگر تمامی مسلمانان جهان که تقریبا یک چهارم جمعیت کل جهان را تشکیل می دهند، با یکدیگر متحد شوند، دیگر هیچ کسی بدون اجازه مسلمانان نمی تواند برای آنها تصمیم گیری کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *