• انتشار: 9 نوامبر 2015
  • ساعت: 23:25
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4165
پرینت

محصلان ننگرهار با برافراشتن پرچم طالبان و داعش علیه دولت دست به اعتراض زدند

محصلان دانشگاه ننگرهار در اقدامی بی سابقه، با در داست داشتن پرچم های طالبان، داعش و حزب اسلامی بر علیه دولت وحدت ملی دست به اعتراض زدند.

بسیاری از این محصلان که پرچم های شورشیان را به دست داشتند و مانند آنان نیز لباس پوشیده بودند شعار سر می دادند که از دولت وحدت ملی خسته شده اند و خواهان برپایی یک امارت اسلامی می باشند.

آنها افزایش فساد، بی توجهی دولت نسبت به محصلان و مدیریت ضعیف در دانشگاه ها را از دلایل اعتراض خود عنوان کردند.

یکی از معترضین گفت “ما از دموکراسی خسته شده ایم، ما خلافت اسلامی می خواهیم، و یک خلیفه عادل و یک سیستم اسلامی می خواهیم.”

گفتنی است که تصاویر این تظاهرات به سرعت در تمامی شبکه های اجتماعی پخش شد که به سختی می شد محصلان را با شورشیان و اقعی طالبان و داعش تمیز داد زیرا آنان نیز لباس و پرچم های این شورشیان را داشتند.

یکی دیگر از معترضین گفت “ما این تظاهرات را برپا کرده ایم تا حق خود را مطالبه کنیم.”

در همین حال ببرک میاخیل رئیس دانشگاه ننگرهار ادعای محصلان مبنی بر مدیریت ضعیف دانشگاه را بی اساس خواند.

وی گفت “تقاضای فراتر از دانشگاه قابل قبول نمی باشد، اما موضوعاتی دیگر که شما (معترضین) می خواهید باید به نهادهای مربوطه ارجاع داده شود.”

سید عبدالقیوم سجادی یکی از نمایندگان ولسی جرگه گفت “متاسفانه افراط گرایی در سال های گذشته در کشور سیری صعودی داشته است، اگر به این موضوع توجه نشود، عواقبی نگران کننده وجود خواهد داشت.”

گفتنی است که این بار اول نمی باشد که شهروندان کشور و یا محصلان برخی دانشگاه ها در اعتراض به دولت از پرچم های مخالفین مسلح استفاده می کنند.

همچنین گمانه زنی ها پیشنهاد می کنند که بسیاری از گروه های شورشی از این محصلان سربازگیری می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *