• انتشار: ۸ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۳:۰۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24702
پرینت

مجلس: کمیشنران کمیسیون انتخاباتی قانون را زیر پا گذاشتند

شماری از اعضای مجلس نمایندگان کشور می گویند که کمیشنران کمیسیون انتخاباتی با نادیده گرفتن درخواست این مجلس برای حاضر شدن در صحن مجلس، قانون را زیر پا گذاشته اند.

لازم به ذکر است که مجلس نمایندگان پیش تر اعضای کمیسیون مستقل انتخاباتی را توضیحات درباره برخی مسایل به این مجلس فراخوانده بود، که اعضای کمیسیون با نادیده گرفتن این موضوع، امروز وارد مجلس نشدند.

این اقدام اعضای کمیسیون مستقل انتخاباتی با واکنش شماری از اعضای مجلس روبرو شد.

مجلس نمایندگان، اعضای کمیسیون را بخاطر چالش های پیش روی این کمیسیون برای برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها، اتهامات فساد در کمیسیون و گزارش های موجود مبنی بر اختلافات میان مقامات این کمیسیون را به مجلس فراخوانده بود.

عبدالقدیر زازی وطندوست منشی ولسی جرگه گفت: “تنها امام محمد وریماچ رئیس دارالانشای کمیسیون و معاونان او در صحن مجلس حضور پیدا کردند، در حالیکه رئیس کمیسیون و دیگر کمیشنران احضار نمایندگان مجلس را نادیده گرفتند.”

عبدالروف ابراهیمی رئیس مجلس نیز در این خصوص گفت که “ما نامه ای به رئیس جمهور ارسال خواهیم کرد، زیرا این اقدام خلاف پارلمان و نمایندگان مردم و مخالفت با قانون است و از این رو قابل قبول نمی باشد.”

در همین حال، آقای وریماچ می گوید که براساس قانون نمایندگان پارلمان این حق را ندارند تا کمیشنران انتخاباتی را به مجلس احضار نمایند.

از سوی دیگر، شماری از اعضای مجلس نمایندگان می گویند که اعضای کمیسیون مستقل انتخاباتی توانایی و مهارت لازم برای پیش برد وظایف انتخاباتی و برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی های پیش رو را ندارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *