• انتشار: 25 آوریل 2018
  • ساعت: 21:22
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 27812
پرینت
مجلس نمایندگان:

حمله مرگبار غرب کابل در شورای امنیت سازمان ملل بررسی گردد

مجلس نمایندگان به کمیسیون روابط بین الملل اش دستور داده تا به منظور مورد بررسی قرار گرفتن حمله مرگبار غرب کابل توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد به عنوان یک قضیه «جنایت علیه بشریت»، جوانب حقوقی آن را آماده کرده و تسلیم مجلس برای تصمیم گیری در این خصوص کند.

عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان امروز (چهارشنبه) به کمیسیون روابط بین الملل مجلس دستور داد تا جوانب حقوقی آن را آماده کرده و به مجلس ارائه کند تا مجلس نیز پس از تصمیم گیری، آن را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه کند.

آقای ابراهیمی تاکید کرد که این رویداد جنایتی علیه بشریت می باشد و دولت نیز باید اراده جدی برای بررسی این رویداد مرگبار از خود نشان دهد.

لازم به ذکر است که یک مهاجم انتحاری خود را در یک مرکز ثبت نام رای دهندگان در منطقه «مهتاب قلعه» دشت برچی در غرب کابل منفجر کرد. در این رویداد دست کم ۷۰ تن جان خود را از دست داده و بیش از ۱۲۰ تن دیگر زخمی شدند. اکثریت قربانیان این حادثه مرگبار از قومیت «هزاره» افغانستان بودند.

گروه داعش در پیامی مسئولیت این رویداد را بر عهده گرفت.

عبدالقیوم سجادی یک عضو کمیسیون روابط بین المللی مجلس در این خصوص گفت که شورای امنیت سازمان ملل متحد براساس فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد مکلف می باشد تا چنین رویدادهایی را به عنوان جنایت علیه بشریت در دستور کار بررسی خود قرار دهد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *