• انتشار: ۱۸ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲۰:۲۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 31484
پرینت

مجلس سنا نیز خواستار دستگیری و مجازات اخلالگران امنیت درکابل شد

مجلس سنا در نشست عمومی امروز (سه‌شنبه ۱۸جدی) ضمن حمایت از ورارت داخله خواستار دستگیری و مجازات اخلال‌گران امنیت پایتخت شد.

به گزارش رها، مجلس سنا در نشست عمومی امروز بر عملی شدن طرح بازداشت و مجازات اخلال‌گران امنیت پایتخت تأکید کرد.

به گفته‌ی سناتوران، اگر این طرح عملی شود و اختطاف‌گران، سارقان و قاچاقچیان از سوی وزارت داخله بازداشت شوند، امنیت پایتخت بهبود قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.

فضل‌هادی مسلمیار؛ رئیس مجلس سنا در نشست امروز با اشاره به افزایش جرایم جنایی در پایتخت تأکید کرد که وزارت امور داخله باید در راستای کاهش جرایم جنایی از سردادن شعار خودداری کرده و اقدام‌های عملی را روی دست گیرد.

آقای مسلمیار افزود که ما از فهرست نشرشده‌ی وزارت امور داخله استقبال می‌کنیم؛ اما وزارت داخله مکلف است که بعد از افشاسازی فهرست اخلال‌گران امنیت پایتخت، در بازداشت آنان نیز جرأت به خرج دهد.

محمدعلم ایزدیار؛ معاون مجلس سنا نیز با اشاره به فهرست انتشاریافته از سوی وزارت داخله گفت که اگر این فهرست عملی شود و تمام اختطاف‌گران، سارقان و قاچاقچیان بازداشت شوند، پلیس ‌می‌تواند بار دیگر جایگاه حقیقی خود را در جامعه به دست بیاورد.

آقای ایزدیار اضافه کرد که عملی شدن دستگیری افراد این فهرست، یک آغاز خوب برای امن‌‌ساختن شهر کابل خواهد بود و هم‌زمان با آن اختطاف‌ها و سرقت‌های مسلحانه نیز کاهش خواهد یافت.

حاجی محمد حسن هوتک؛ عضو مجلس سنا نیز گفت که بهتر است تا وزارت امور داخله هرچه زودتر برای بازداشت کسانی که در ناامن‌سازی پایتخت دست دارند، اقدام کرده و نشان دهد که فهرست اخیر تنها در حد یک شعار باقی نمی‌ماند.

او همچنین تأکید کرد که باید هویت افرادی که در بازداشت این افراد با وزارت امور داخله همکاری می‌کنند، پنهان بماند تا این همکاری در آینده برای آنان مشکل ساز نشود.

رحمت الله اچکزی؛ عضو دیگر مجلس سنا نیز با استقبال از انتشار فهرست اخلال‌گران امنیت پایتخت تأکید کرد که همزمان با انتشار این فهرست، وزارت داخله باید در راستای خلع سلاح افراد مسلح غیر مسئول نیز گام بردارد.

آقای اچکزی اضافه کرد که در حال حاضر هر کدام از افراد زورمند ده‌ها مسلح غیر مسئول را استخدام کرده‌اند که این اشخاص در ۸۰ فیصد جرایم جنایی پایتخت دست دارند.

به گفته‌ی اچکزی؛ با بازداشت افراد مسلح غیر مسئول، امنیت پایتخت نیز تامین می‌شود.

گفتنی است که اخیرا وزارت داخله فهرست ۲۲۲ نفر از مجرمان و اخلالگران امنیت پایتخت را منشتر کرده و از شهروندان کابل خواسته است تا در معرفی و دستگیر این افراد به وزارت داخله کمک کنند.

وزارت داخله همچنین هشدار داده است که نامهای زومندان مخل امنیت و حامیان دولتی و نیمه دولتی اخلالگران امنیت را نیز اعلام خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *