• انتشار: 25 اکتبر 2015
  • ساعت: 15:33
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3775
پرینت

مجلس سنا خواستار پیگری عاملان تیرباران دو زن در بدخشان شد

برخی از نمایندگان مجلس سنا، کشته و زخمی شدن دو زن در بدخشان که حامله نیز بودند را به شدت محکوم کرد و خواستار توجه جدی حکومت به این موضوع شد.

انارکلی هنریار، عضو مجلس سنا در جلسه عمومی امروز (یکشنبه) مجلس سنا گفت: “تیرباران دو خانم در وردوج بدخشان به دلیل اینکه شوهر یکیشان در دولت کار می کرده؛ خلاف قوانین حقوق بشری و اسلامی است.”

خانم هنریار افزود، دولت باید در قسمت شناسایی و پیگیری این افراد توجه ویژه ای کند.

گروه تروریستی طالبان، دوشب قبل مسلمه زن ٣٨ ساله و دختر ۲ ساله اش را در حمله به خانه شان در قریه محله ولسوالى وردوج تیرباران نمودند.

سخى داد حیدرى آمر امنیت فرماندهی پولیس بدخشان می گوید که طالبان وقتی بر مسلمه آتش گشودند؛ مریم ٢٠ ساله دختر این خانم که خود را برسر مادرش انداخته تا مادرش را نجات بدهد که به اثراصابت مرمى نیز جراحت برداشت.

حیدرى افزود مریم که حامله و در شفاخانۀ ولایتى بدخشان بستر است و وضعیت صحى خود و طفلش خوب است؛ اما طفلى که در بطن مادر مریم بود، تلف شده است.

عارفه نوید مسوول دفتر ولایتى کمیسیون حقوق بشر در بدخشان، قتل خانم و مجروح نمودن دخترش را به شدت تقبیح نموده و آن را مغایر موازین حقوق بشر و قانون اساسى خواند.

وى نیز گفته: “عاملان این جنایت، باید دستگیر و شدیداً مجازات شوند.”

دولت محمد خاور ولسوال وردوج گفت که مُسلمه، به خاطرى این توسط طالبان کشته شد که شوهر مسلمه پولیس محلى بود. طالبان هشدار داده بودند که وى از پولیس محلى خارج شود و به خانه برگردد؛ اما او نپذیرفته بود.

عبدالله ناجى نظرى رییس شوراى ولایتى بدخشان گفت که دولت، باید ولسوالى وردوج را از وجود طالبان تصفیه کند؛ درغیرآن همچو واقعات تکاندهنده(تیرباران زنان) بازهم اتفاق خواهد افتاد.

طالبان مسلح، ولسوالى وردوج را به تاریخ نهم میزان تصرف نموده و تاحال زیر ادارۀ خود دارند.

دوماه قبل، یک زن ٣٠ ساله به اتهام رابطه نامشروع، در منطقه تیرگران ولسوالی وردوج نیز توسط طالبان به دار آویخته شد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *