• انتشار: 30 جولای 2019
  • ساعت: 17:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36434
پرینت

مجلس سنا حمله به دفتر روند سبز را اخلال پروسه انتخابات عنوان کرد

مجلس سنا حمله به دفتر روند سبز در کابل را تلاش طالبان برای اخلال پروسه انتخابات عنوان کرد.

فضل‌هادی مسلم‌یار رییس مجلس در نشست امروز سه‌شنبه (۸ اسد) این مجلس در واکنش به حمله مهاجمان مسلح بر دفتر روند سبز در کابل گفت این حمله برای سبوتاژ کردن انتخابات از سوی طالبان راه اندازی شده بود.

آقای مسلم یار این حمله را دردآور خواند و تاکید کرد نهادهای امنیتی باید در مدت رقابت‌های انتخاباتی امنیت مردم را به گونه جدی تامین و از تکرار اتفاقات احتمالی دیگر در این روند جلوگیری کنند.

به گفته او، اگر نهادهای امنیتی جلو اتفاقات مشابه در روند کمپاین‌های انتخاباتی را نگیرند، دموکراسی به شکل واقعی آن در انتخابات ریاست جمهوری تمثیل نخواهد شد.

در همین حال، برخی نمایندگان دیگر نیز افزایش نا امنی‌ها همزمان با روند انتخابات ریاست جمهوری را نگران کننده خوانده و تاکید کردند که با ادامه این وضعیت، انتخابات فراگیر در کشور برگزار نخواهد شد.

عبدالله قرلق منشی مجلس سنا گفت که نیروهای امنیتی مکلف اند زمینه را برای انتخابات سراسری فراهم سازد وگرنه هم اکنون کسی از مراکز ولایات به دلیل نبود امنیت به ولسوالی‌ها رفته نمی‌توانند.

به گفته او؛ با ادامه این وضعیت مردم در روز انتخابات در مناطق دور دست کشور به پای صندوق‌های رای نخواهند رفت.
این در حالی است که در روز اول آغاز رقابت‌های انتخاباتی(۶ اسد) چهار تن از مهاجمان انتحاری بر دفتر روند سبز مربوط امرالله صالح معاون اول تیم انتخابات رییس جمهور غنی حمله کردند.

در نتیجه این حمله به شمول دو جنرال نظامی ۲۰ نفر کشته و به شمول آقای صالح ۵۰ تن دیگر زخمی شده اند.

مسوولیت این حمله را تا هنوز فرد و یا گروهی بر عهده نگرفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *