• انتشار: ۲۴ قوس ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۳۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 16332
پرینت

مجلس: ادعای احمد ایشچی به حیثیت کشور اسیب می رساند

برخی از اعضای مجلس نمایندگان در پیوند به ادعای احمد ایشچی اظهار کردند که ادعاهای وی به حیثیت کشور آسیب می رساند، آنان خواهان بررسی جدی مساله شدند.

احمد ایشچی، از مخالفان سیاسی عبدالرشید دوستم، معاون ریاست جمهوری روز گذشته در حضور رسانه ها مدعی شده بود که دوستم با محافظانش بعد از لت و کوب، کالایش را بیرون کردند و وانمود به تجاوز جنسی کرده اند.

این ادعاها و اتهام ها باعث به وجود آمدن بحث جدی در جلسه ی امروز چهارشنبه مجلس شد و آنان از حکومت خواستند که هر چی زودتر باید به این قضیه رسیدگی شود تا حقیقت موضوع روشن شود.

بشیر احمد ته‌ینچ، عضو مجلس نمایندگان و سخنگوی جنبش اسلامی افغانستان گفت ادعایی که از سوی احمد ایشچی صورت گرفته، یک جانبه بوده وتوطئه‌ای بیش نیست.

او افزود که دشمنان داخلی و بیرونی نظام می‌خواهند با این کار ژنرال عبدالرشید دوستم را ترور شخصیت کنند.

به گفته این عضو مجلس، معاون اول ریاست جمهوری به کابل خواهد آمد و در این مورد سخن خواهد گفت.

نهادهای بین‌المللی از جمله اتحادیه اروپا، سفارت آمریکا و بریتانیا با ابراز نگرانی نسبت به ادعای بدرفتاری با احمد ایشچی، خواستار تحقیق همه‌جانبه شده‌اند.

اما دفتر آقای دوستم، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان در اعلامیه‌ای از نهادهای بین‌المللی خواست که “در واکنش‌های خویش از عجله و پیش‌داوری بپرهیزند” و هشدار داد که در زمانی که این ادعاها “هنوز تحت بررسی” قرار دارد، پیشداوری و موضعگیری‌ها، “در حقیقت استقلال نهادها و مقامات حکومتی را زیر سئوال می‌برد”.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز اعلام کرده است که در این مورد “تحقیقات همه جانبه انجام” می‌شود و مراجع عدلی و قضایی براساس این تحقیقات “اقدام” خواهند کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *