• انتشار: 15 جولای 2017
  • ساعت: 11:19
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22620
پرینت

مجروحان پولیس، در یکی از بهترین شفاخانه های هند درمان می شوند

وزارت امور داخله اعلام کرده است که بر اساس دستور رئیس جمهوری، تفاهمنامه ای رسمی به منظور درمان مجروحان جنگی پولیس در یکی از بهترین شفاخانه های هند به امضاء رسیده است.

رئیس ارتباط خارجه وزارت امور داخله می گوید که اکنون پولیس ملی افغانستان یک آدرس مشخص جهت تداوی در کشور هندوستان دارد و با امضای این تفاهمنامه که با شفاخانه “میترو” صورت گرفته است، مجروحان پولیس در این مرکز درمان می شوند.

وزارت امور داخله با نشر خبرنامه ای گفته است که مجروحان و مریضان پولیس ملی بعد از این تسهیلات ترانسپورتی از جمله آمبولانس از مسیر میدان هوایی الی شفاخانه و برعکس آن، تخفیف در تداوی و خدمات صحی، فراهم نمودن امکانات بود و باش، غذا برای معیتی مریض، تمدید ویزه در صورت نیاز و نیز سهولت ترجمان زبان و سایر نیازمندی ها در جریان تداوی فراهم می شود.

در خبرنامه به نقل از رئیس ارتباط خارجه نوشته شده که امضای این تفاهمنامه آغاز کار است و در آینده نیز در بخش های مختلف تعلیمی، تخنیکی و صحی با هندوستان زمینه همکاری های بیشتر فراهم خواهد شد.

قابل یاد آوریست این جلسه در مقر سفارت افغانستان در دهلی جدید دایر شده بود و در آن بر علاوه ریس و مؤسس شفاخانه میترو و مسولان آن، محمد میرویس بلخی معاون سفارت افغانستان در دهلی، شعیب حبیبی مستشار اقتصادی و عتیق الرحمن زیارمل سرپرست دفتر آتشه نظامی سفارت افغانستان در دهلی اشتراک کرده بودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *