• انتشار: ۱۵ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۹:۱۵
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 30309
پرینت
رئیس جمهور ترکبه با اشاره به تحریم امریکا علیه ایران

مجازات کردن مردم ایران ناعادلانه است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نا عادلانه و اشتباه خوانده و گفته است ترکیه از این تحریم‌ها تبعیت نخواهد کرد.

به گزارش رها، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، امروز سه‌شنبه شش نوامبر تحریم‌های آمریکا را “گامی در جهت بی‌ثبات کردن جهان” توصیف کرد و گفت “ما نمی‌خواهیم در یک دنیای امپریالیستی زندگی کنیم.”
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شش ماه بعد از خروج از برجام روز دوشنبه ۱۳ عقرب تحریم‌های ایران را که بعد از امضای برجام برداشته بود، به طور کامل بازگرداند و افراد و شرکت‌های تازه‌ای را به فهرست این تحریم‌ها اضافه کرد.
مولود چاوش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه هم که به ژاپن سفر کرده است با انتقاد از تجدید تحریم‌های آمریکا، منزوی کردن ایران را خطرناک توصیف کرد و گفت که مجازات کردن مردم ایران ناعادلانه است.
آقای چاوش‌اوغلو در توکیو به خبرنگاران گفت : “من تصور نمی‌کنم که این تحریم‌ها هیچ نتیجه‌ای داشته باشد. به نظر من گفتگوی معنادار و مذاکره مفیدتر از تحریم‌ها است.”
پیش از این اتحادیه اروپا، چین و روسیه هم از این اقدام آمریکا انتقاد یا ابراز تاسف کردند و گفتند که ایران به تعهدات خود در توافق هسته‌ای پایبند بوده است.
این در حالی است که دولت امریکا هشت کشور به شمول ترکیه را از تحریم نفتی علیه ایران معاف کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *