• انتشار: 6 نوامبر 2016
  • ساعت: 12:27
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15127
پرینت

متهمان افغان تجاوز جنسی به نوجوان ایرانی در المان، آزاد شدند

هفت پناهجوی افغان که پنجشنبه شب به اتهام تجاوز به یک نوجوان ۱۷ ساله ایرانی در جنوب غربی آلمان بازداشت شده بودند، به دلیل نبود مدارک و شواهد کافی، آزاد شدند.

شامگاه پنجشنبه رسانه‌های آلمانی و خبرگزاری فرانسه خبر یورش ۳۰ مامور پولیس آلمان به چند مرکز اقامت پناهجویان در ناگولد و ویلدبرگ در ایالت بادن-وورتمبرگ و بازداشت ۷ پناهجوی افغان به اتهام تجاوز مکرر به یک پناهجوی ۱۷ ساله ایرانی را منتشر کردند.

به گزارش رسانه محلی شوارتزوالدر بوته بازپرس رسیدگی کننده به این پرونده، شواهد و ادله ارائه شده را برای صدور قرار علیه بازداشت شدگان کافی ندانسته و همگی آنان را آزاد کرده است.

با این وجود تحقیق قضایی درباره این اتهامات ادامه خواهد یافت و متهمان هنوز تبرئه نشده اند. سابین دُل، از مقام‌های پولیس اشتوتگارت گفته است که اثبات چنین اتهامی دشوار است و معمولا بیانیه‌های مطبوعاتی متضادی در این‌باره صادر می‌شود.

بنا به اعلام مسئولان محلی، نوجوان شاکی ایرانی به یک مرکز دیگر اسکان پناهجویان منتقل شده و از این پس از مراقبت‌های ویژه برخوردار خواهد بود.

خانم آنیا هارتل، فرماندار منطقه کلاو-ناگولد گفته است که ما پس از دریافت گزارش درباره احتمال وقوع تعرض جنسی در اقامتگاه پناهجویان از پولیس درخواست کمک کردیم.

نشریه شوارتزوالدر بوته از عملکرد «پر سر و صدای» پولیس آلمان در جریان این پرونده انتقاد کرده است./یورونیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *