• انتشار: ۲۹ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۱۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 13439
پرینت
صلاح الدین ربانی:

مبارزه علیه تروریزم تا زمانی که تروریستان پناهگاه های امن داشته باشند موفقیت آمیز نخواهد بود

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه کشور در نشست سران جنبش عدم انسلاک گفته است که مبارزه با تروریزم تا زمانی که تروریستان پناهگاه های امن داشته باشند موفقیت آمیز نخواهد بود.

صلاح الدین ربانی وزیر خارجه کشور در راس هیاتی از افغانستان در هفدهمین اجلاس سران جنبش عدم انسلاک/تعهد که در روزهای شنبه ۲۷ و یکشنبه ۲۸ سنبله در جزیره مارگاریتای جمهوری بولیوی و ونزوئلا برگزار شد اشتراک نمود.

آقای ربانی روز گذشته و طی سخنانی در این اجلاس گفت که مبارزه علیه تروریزم تا زمانی که تروریستان پناهگاه های امن داشته باشند موفقیت آمیز نخواهد بود.

آقای ربانی گفت “از اجلاس قبلی سران این جنبش تا به حال، خشونت های برخاسته از تروریزم به گونه چشمگیری افزایش یافته است و جان مردم بی گناه را در سرتاسر جهان بدون درنظرداشت ملیت، فرهنگ و دین آن ها با خطر مواجه ساخته است. ماهیت جهانی این تهدیدهای روبه افزایش نیازمند یک راه حل جهانی می باشد که تنها از راه همکاری صادقانه امکان پذیر است.”

وزیر خارجه کشور با اشاره به اینکه افغانستان هیچ گاه تسلیم تهدیدهایی که صلح و ثبات راه هدف قرار می دهند نمی شود، گفت “مبارزات همیشگی مردم افغانستان در برابر نیروی شیطانی تروریزم با عزم و اراده محکم ادامه خواهد یافت.”

او تاکید کرد “جنگ علیه تروریزم تا زمانی که تروریست ها پناهگاه های امن در اختیار داشته باشند موفقیت آمیز نخواهد بود. این پناهگاه ها خشونت و ناامنی را در منطقه جهان پخش می کنند. ما از تمام کشورهایی که نگران این موضوع هستند می خواهیم تا وظیفه شان را در راستای مبارزه با تروریزم به درستی انجام دهند.”

وزیر خارجه کشور در پایان صحبت هایش گفت حکومت وحدت ملی افغانستان با وجود مشکلاتی که دامن گیر اش است به تلاش های خود در راستای تطبیق اصلاحات امنیتی، اقتصادی و اداری ادامه می دهد، تا به خود کفایی برسد.

جنبش عدم انسلاک/غیرمتعهدها یا عدم تعهد یک سازمان بین‌المللی است که در سال ۱۹۶۱ میلادی در اوج جنگ سرد در بلگراد، پایتخت یوگسلاوی، تأسیس شد و شامل کشورهایی می‌شد که به هیچ‌ یک از بلوک‌های قدرت نظام جهانی وابستگی و تعهدی نداشتند یعنی نه در اردوگاه کمونیسم قرار داشته و نه به اردوگاه سرمایه ‌داری تعلق داشتند. این سازمان با پایان جنگ سرد نیز به فعالیت خود ادامه داد.

این سازمان هم اکنون در مجموع ۱۲۰ دولت عضو و ۱۷ عضو ناظر دارد، و ریاست آن به طور دوره ای هر سه سال به عهده یکی از کشورهای عضو می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *