• انتشار: 10 ژانویه 2019
  • ساعت: 13:53
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 31534
پرینت
رئیس جمهور غنی در دیار با خبرنگاران

ما صلح پایدار می‌خواهیم و در این راه حاضر به هرنوع قربانی هستیم

رئیس جمهور غنی ایجاد فرهنگ صلح را در از بین بردن بحران ۴۰ ساله و ختم جنگ مهم خواند و گفت که ما صلح پایدار می‌خواهیم و در این راه حاضر به هرنوع قربانی هستیم.

به گزارش رها، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری شامگاه چهارشنبه ۱۹ جدی با جمعی از خبرنگاران آزاد ۳۴ ولایت کشور در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرد.

وی در این نشست ایجاد فرهنگ صلح را در از بین بردن بحران ۴۰ ساله و ختم جنگ مهم خواند و گفت: ما صلح پایدار می‌خواهیم و در این  راه حاضر به هر نوع قربانی هستیم.

رئیس جمهور تأکید کرد که نقاط عمده صلح باید به بحث ملی مبدل شوند.

بر اساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری، غنی در ادامه گفت که ایجاد یک دولت مسئول، پاسخگو و مردم‌سالار و استوار بر قانون، مسئولیت ملی ما است وما باید مسئله ثبات را به‌شکل اساسی حل نماییم و به عنوان مالکان اصلی کشور، مسئولیت را بپذیریم.

وی نقش خبرنگاران را در تحکیم وحدت ملی و افغانستان‌شناسی با اهمیت دانست و تأکید کرد که در پروسه ملت‌سازی، مشارکت هر افغان را باید تأمین نماییم. وی افزود  که ما خواهان تحولی هستیم که باعث ثبات و رفاه دائمی در کشور گردد.

رئیس‌جمهور افزود “با هیچ کشور دوستی و دشمنی دایمی نداریم، ما مطابق منافع ملی عمل می‌نماییم.”

رئیس جمهور غنی بخاطر مشروعیت نظام و اعمال صلاحیت‌های قانونی رئیس‌جمهور در پروسه صلح، بر انتخابات بموقع ریاست جمهوری تأکید ورزید. وی افزود که مبارزه با فساد، حیاتی و خواست مهم مردم است، پس برای دزد، غاصب و فاسد که به هیچ قومی منسوب نیستند،  بیمه قومی ندهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *