• انتشار: ۱۲ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۳۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 22163
پرینت
پاسخ معاون ریاست اجرایی به رئیس مشرانوجرگه:

ما بر اساس مهربانی و عطوفت در حکومت گماشته نشده ایم

محمد محقق در پی اظهارات فضل الهادی مسلمیار گفته است که ما بر اساس مهربانی و عطوفت کسی در حکومت گماشته نشده ایم که کنار برویم.

 

آقای محقق در صفحه فیسبوکش به صورت کنایه آمیز نوشته است که ” بعضى افراطیون نزدیک به ارگ به طرف ائتلاف نجات توصیه کرده که از حکومت کنار بروند، آنها فکر کرده اند که این سه طرف که تا هنوز جلسات مقدماتى ائتلاف را دایر کردند، مردمانى هستند که به اساس مهربانى و عطوفت بعضى ها به حکومت گماشته شده اند تا به توصیه کنار بروند.”

فضل الهادی مسلمیار، رئیس مشرانوجرگه دو روز پیش پس از تشکیل ائتلاف نجاب افغانستان گفته بود کسانی که می خواهند در صف اپوزسیون قرار گیرند باید از بدنه دولت بیرون بروند.

محمد محقق همچنین در این پست فیسبوکیش نوشته است که حلقه ای مشخص در داخل ارگ به دنبال تفرقه بین اقوام است و به ملت اصلا توجهی نمی کند.

او با انتقاد از ریاست جمهوری نوشته که ارگ با تیم اصلاحات و همگرایى منحیث یک تیم شریک در قدرت که بر اساس توافقنامه پنجاه درصد شریک قدرت است بر خورد نمی کند، بلکه بعد از چند ماه اگر اعصابشان به جاى باشد، فقط یک جلسه با رییس اجراییه می کنند و آنهم در حد تشریفات.

آقای محقق گفته این وضعیت قابل دوام نیست و به امنیت کشور کمک نمی کند، بنابراین یک تشریک مساعى در سطح بزرگان ملت کار است.

معاون ریاست اجرایی در قسمتی دیگر از سخنان خود گفته است که بعضى فکر می کنند که ما در صدد هستیم که دولت را سقوط بدهیم نخیر سقوط دولت بخیر و صلاح کشور نیست، مگر اینکه حکومت خودش به دست خود زمینه سقوط خود را فراهم کند. ما میخواهیم دولت اصلاح شود و مؤثر شود.

گفتنی است که یک بار دیگر تنش بین تیم اصلاحات و همگرایی با تحول و تداوم بالا گرفته است و اخیرا جمعیت اسلامی، جنبش اسلامی و وحدت اسلامی مردم افغانستان در ترکیه ائتلافی را تشکیل داده اند تا با روند روبه رو مبارزه کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *