• انتشار: ۳۰ اسد ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۶:۵۱
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 36939
پرینت
مایک

مایک پمپئو: جنگ تجاری امریکا و چین به پایان می رسد

وزیر خارجه امریکا به گروهی از مدیران تجاری و اقتصاددان‌های تجارت آزاد گفت، معتقد است نبرد تجاری بین امریکا و چین احتمالا پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده پایان می‌یابد.

مایک پامپئو، وزیر خارجه امریکا در سخنرانی برای ۴۰ تن از تاجران و اقتصاددان‌ها گفت پیش‌بینی می‌کند جنگ تجاری با چین پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال آتی میلادی در ایالات متحده پایان می‌یابد.

در میان حاضران استفان مور، نویسنده مطالب اقتصادی نیز بود؛ وی گفت: پامپئو درباره دورنمای دستیابی به توافق میان دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا با دولت پکن مزخرف گفته است. او هنوز فکر می‌کند ما می‌توانیم پیش از انتخابات به توافق برسیم اما من فکر می‌کنم ما همگی باید توافق کنیم که این برای کشور بهتر است.

این نویسنده مطالب اقتصادی همچنین به این مساله اشاره کرد: به نظر می‌رسد وزیر خارجه هنوز درباره توافق با چین در بازه‌ای کوتاه مدت مخالف است و هنوز موانعی بر سر دستیابی به یک توافق سریع وجود دارد.

وی با اشاره به اظهارات پامپئو ادامه داد:‌ وادار کردن چین برای توافق با چیزی یک کار دشوار است. افراطی‌ها اکنون در راس هستند.

یکی دیگر از حاضران در نشست با پامپئو نیز به اظهارات و پیش‌بینی وزیر خارجه درباره دستیابی به توافق در سال آتی با چین واکنش نشان داد و گفت: او درباره چین صحبت کرد. او فکر می‌کند احتمالا توافق به دست می‌آید و آنها تا ۲۰۲۰ صبر نمی‌کنند.

اوایل ماه جاری میلادی، ترامپ گفته بود قصد دارد تا با ۱۰ درصد تعرفه‌های گمرکی جدید بر ۳۰۰ میلیارد دالر دیگر از کالاهای چینی وارداتی به ایالات متحده به سمت جلو پیش برود و بر تمامی کالاهای وارداتی از چین مالیات وضع می‌شود که آغاز دور جدید تعرفه‌های تجاری محسوب می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *