• انتشار: 1 سپتامبر 2018
  • ساعت: 16:03
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28961
پرینت

مانور نظامی روسیه در نزدیکی سواحل سوریه

مانور نظامی گسترده ناوگان دریایی و هوایی روسیه در آب‌های مدیترانه و در نزدیکی سواحل سوریه امروز شنبه (۱۰ سنبله) برگزار می‌شود.

قرار است ناوگان‌ دریای سیاه، ناوگان دریای بالتیک، ناوگان دریای خزر و ناوگان شمالی در این مانور نظامی شرکت داشته باشند.

بر بنیاد گزارش ها، دو زیردریایی، ۳۴ جنگنده شامل بمب‌افکن‌های راهبردی و هواپیماهای شکار زیردریایی در این مانور حضور خواهند داشت. ارتش روسیه محل برگزاری مانور در آب‌های دریای مدیترانه را برای کشتی‌رانی و هوانوردی، ناامن و خطرناک خوانده است.

این مانور زمانی برگزار می‌شود که تنش‌ها میان امریکا و روسیه بر سر سوریه شدت گرفته است.

گزارش شده نیروهای دولت سوریه به زودی عملیاتی را برای کنترل ادلب آغاز خواهند کرد. ادلب در شمال غرب سوریه، تنها منطقه‌ای است که در دست تروریست های مورد حمایت امریکا و متحدانش باقی مانده است.

در ادلب سوریه نزدیک به دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زندگی می‌کنند که نیمی از آنها را تروریست ها و شهروندانی تشکیل می‌دهند که به این منطقه فرار کرده‌اند.

سازمان ملل متحد در مورد تبعات حمله به ادلب و تاثیر آن بر زندگی مردم هشدار داده و گفته است اگر برنامه حمله علیه تروریست ها درادلب عملی شود، “توفانی جدی” در پیش خواهد بود. در همین حال، روسیه و سوریه، تروریست ها را متهم کرده‌اند که در پی صحنه‌سازی یک حمله کیمیایی در ادلب هستند تا با مقصر جلوه دادن دولت سوریه، زمینه ورود امریکا را فراهم کنند. قرار است نماینده ویژه امریکا در سوریه امروز به منطقه سفر کند.

امریکا در مورد استفاده از سلاح کیمیایی توسط دولت سوریه در عملیات ادلب هشدار داده است. امریکا گفته است این کشور به هرگونه حمله کیمیایی توسط حکومت سوریه واکنش نشان خواهد داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *