• انتشار: ۲۲ ثور ۱۳۹۷
 • ساعت: ۱۷:۵۷
 • سرویس: امنیت و جرایم
 • کدخبر: 28183
پرینت

مامورین اداره امنیت ملی عملیات خاصی را علیه مراکز تروریستان راه اندازی کردند

اداره امنیت ملی اعلام کرده است که مامورین این اداره با همکاری دیگر نیروهای امنیتی چندین عملیات خاص و گسترده ای را علیه مراکز تروریستان در ولایات کابل، ننگرهار، میدان وردک و پکتیکا راه اندازی کردند.

اداره امنیت ملی امروز (شنبه) با ارسال پیامی به رسانه ها نوشته است که که اداره امنیت ملی اعلام کرده است که مامورین این اداره با همکاری دیگر نیروهای امنیتی چندین عملیات خاص و گسترده ای را علیه مراکز تروریستان در ولایات کابل، ننگرهار، میدان وردک و پکتیکا راه اندازی کردند.

اداره امنیت ملی می گوید که هدف عمده این عملیات ها، هدف قراردادن قرارگاه ها و مراکز پلان گذاری، اکمالات، حمایت، تهیه و آماده سازی مواد و حملات انفجاری بوده است.

براساس خبرنامه این اداره، طی ۷۲ ساعت گذشته و در نتیجه عملیات های موفقیت آمیز این نیروها که در برمل پکتیکا، تنگی سیدآباد وردک، مهمند دره ولایت ننگرهار و موسهی ولایت کابل صورت گرفت، افراد به همراه مواد انفجاری که در زیر گفته می شود بدست آمد:

در نتیجه این عملیات ۵۶ تن از مخالفین مسلح به شمول ۴ تبعه پاکستانی که پیش از این در سوق و اداره گروه طالبان و دیگر گروه های ترروریستی نقش داشتند، به هلاکت رسیدند. از این میان هشت تن از آنها از جمله افرادی کلیدی این فعالیت ها محسوب می گردید که نام هایشان به شرح زیر می باشد:

 1. حبیب الله سرگروپ ۱۵ نفری شبکه حقانی در ولسوالی سیدآباد
 2. محمد عابد فرزند امیرمحمد عضو شبکه حقانی
 3. فاتح فرزند احسان الله انتقال دهنده مواد انفجاری از آن سوی مرز به ولایت میدان وردگ
 4. قسیم به اسم مستعار «معتصم» سازنده موتر بمب، واسکت های انتحاری و ماین ها
 5. قاری مشهور به عمر سرگروپ طالبان
 6. حاجی شفیق سرگروپ طالبان
 7. موسی سرگروپ طالبان
 8. ارشاد سرگروپ طالبان

همچنین سید رحمان مشهور به «زنگی و بدری» طراح و پلان گزار حملات تروریستی و انتحاری شبکه حقانی در مربوطات شهر کابل و میدان وردک نیز شدیدا مجروح گردیده است.

براساس خبرنامه مذکور، از مراکز تروریستی مخالفین ۴۰ حلقه ماین، ۶ عراده وسایط که از جمله ۳ عراده آن موتر بمبگذاری شده و آماده به حملات انتحاری بود در محل از بین برده شد، تعداد ۲۰ میل کلاشینکوف، دو میل پیکا، ۷ قبضه راکت RPG، یک پایه دستگاه ‌BM1، ۲ میل M16، ۸ پایه مخابره، ۴ حلقه ماین، ۹ فیر ماین راکت RPG، ۵ عدد ریموت کنترول و سه قطعه شناخت کارت پاکستانی بدست نیروهای امنیتی در آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *