• انتشار: ۱۵ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۴۲
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 31973
پرینت
دونالد ترامپ در گفتگو با سی بی اس

مأموران اطلاعاتی امریکا را در افغانستان نگه میداریم

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، می‌گوید که مأموران اطلاعاتی امریکا را در افغانستان حفظ خواهد کرد و از طریق اطلاعاتی بر اونجا نظارت خواهم کرد.

به گزارش رها، رئیس جمهور امریکا در گفتگو با تلویزیون سی‌بی‌اس آمریکا گفته است که بخشی از نیروهای امریکایی برای کارهای اطلاعاتی در افغانستان باقی خواهند ماند.

پیشتر برخی رسانه های امریکایی به نقل از دونالد ترامپ نوشته بود که می‌خواهد نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج کند. اما این خبر هیچ گا تأیید نشد و حتی مقامات پنتاگون و جنرال اسکات میلرفرمانده نیروهای حمایت قاطع در افغانستان صراحتا گفته بود که دستوری برای کاهش نیروها در افغانستان دریافت نکرده است.

در همین حال به تازگی نیویورک تایمز گزارش کرد که آقای غنی در نامه‌ای به آقای ترامپ پشنهاد کُند کردن روند خروج نیروها و نگهداشتن بخشی از آن در افغانستان را ارائه کرده است.

آقای ترامپ در مصاحبه با شبکۀ سی بی اس با اشاره به جنگ افغانستان گفت:”ما در آنجا برای ۱۹ سال بودیم، ما خیلی خوب می‌جنگیم. ما بیشتر از هر زمانی شدید می‌جنگیم. فکر می‌کنم… همه خسته‌شده‌اند. ما باید از این جنگ‌های ناتمام بیرون بیاییم و افراد خود را به خانه برگردانیم. حالا، این به آن معنی نیست که ما از طریق‌های اطلاعاتی آنجا را نظارت نمی‌کنیم. ما نظارت خواهیم کرد و خیلی دقیق نظارت خواهیم کرد.”

آقای ترامپ در پاسخ به سوال خبرنگار سی‌بی‌اس که پرسید آیا برنامه‌ای برای نگهداشتن تعدادی از نیروها در افغانستان دارد، گفت:”بله. و من در آنجا مأموران اطلاعاتی را حفظ خواهم کرد. مأموران اطلاعاتی واقعی را. اگر دیدم لانه‌هایی شکل می‌گیرد کاری خواهم کرد. اما برای ما هزینه کردن ۵۱ میلیارد دلار مثل سال گذشته و یا هم اگر میانگین هزینه‌ها را ببینید، یعنی درباره آماری حرف می‌زنید که هیچ کسی هیچ‌گاه قبلا نشنیده است”.

این در حالی است که مجلس سنای امریکا بتازگی طرحی را در مخالفت با خروج نیروهای امریکایی از سوریه و افغانستان تهیه کرده اند.

خروج نیروهای امریکایی از افغانستان یکی از شروط طالبان برای صلح است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *