• انتشار: 22 فوریه 2018
  • ساعت: 22:28
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 26641
پرینت

لیتوانیا سربازان بیشتری به افغانستان اعزام می کند

وزارت دفاع لیتوانیا اعلام کرده است که این کشور شمار سربازانش را در قالب ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان افزایش می دهد.

وزارت دفاع لیتوانیا امروز (پنجشنبه) با نشر خبرنامه ای نوشته است که این کشور سربازان بیشتری را تا ماه آپریل سال جاری میلادی به ولایت کندهار افغانستان اعزام می کند.

این سربازان در قالب ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان برای آموزش و مشاوره دهی به نیروهای امنیتی افغانستان حضور می یابند.

لازم به ذکر است که لیتوانیا از سال ۲۰۰۲ تاکنون در افغانستان نیروی نظامی دارد، و در حال حاضر ۲۱ تن از سربازان این کشور در افغانستان در قالب ماموریت ناتو به آموزش نیروهای امنیتی افغانستان می پردازند.

وزارت دفاع لیتوانیا اما شمار دقیق سربازانی که قرار است به زودی اعزام شوند را اعلام نکرده، و فقط پارلمان آن کشور اعلام کرده است که شمار مجموع سربازان لیتوانیا در افغانستان از ۵۰ نفر عبور نخواهد کرد.

این کشور همچنین مبلغ ۵۰۰ هزار دالر را به طور سالانه از سال ۲۰۱۸ الی ۲۰۲۰ برای آموزش و تقویت نیروهای امنیتی افغانستان اختصاص داده است.

«رایمونداس کاروبلیس» وزیر دفاع لیتوانیا گفته است: «این سهم لیتوانیا برای اشتراک در تلاش های جامعه جهانی به منظور تامین امنیتی جهانی می باشد.»

گفتنی است که لیتوانیا در حال حاضر نزدیک به ۱۲۰ سرباز در برخی کشورهای جهان به شمول افغانستان، عراق، کوزوو، اوکراین، مالی و جمهوری آفریقای مرکزی دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *