• انتشار: 7 آگوست 2016
  • ساعت: 09:09
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11985
پرینت

لاشه هلی کوپتر پاکستانی از طریق تورخم به مقامات این کشور داده می شود

قرار است لاشه هلی کوپتر پاکستانی که چند روز پیش در ولسوالی آزره ولایت لوگر مجبور به فرود اضطراری شد، از طریق گذرگاه تورخم به مقامات این کشور داده شود.

براساس گفته های منبعی آگاه، لاشه هلی کوپتر ایالت پنجاب پاکستان احتمالا امروز یکشنبه از طریق گذرگاه تورخم به مقامات پاکستانی تحویل داده می شود.

 

این منبع می افزاد که مقامات افغانستان لاشه هلی کوپتر را روز جمعه از ولایت لوگر به کابل انتقال دادند و همچنین تلاش ها برای آزادسازی گروگانان همچنان ادامه دارد.

 

مقامات پاکستانی امیدوارند که لاشه هلی کوپتر امروز توسط مقامات افغانی به آنها تحویل داده شود.

 

لازم به ذکر است که یک هلی کوپتر ایالت پنجاب پاکستان چند روز پیش که گفته می شود به سوی ازبکستان راهی بود در آسمان ولسوالی آزره ولایت لوگر مجبور به نشست اضطراری شد. پس از فرود آمدن، هلی کوپتر توسط شورشیان طالبان آتش زده شد، و سرنشینان آن نیز توسط این شورشیان به گروگان گرفته شدند.

 

محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان روز گذشته گفت از تمامی راه های رسمی و غیر رسمی استفاده می شود تا همه گروگانان آزاد شوند.

 

در همین حال، وزارت دفاع کشور طی بیانیه ای به نقل از دولت وزیری سخنگوی این وزارت نوشت؛ که وزارت تحقیات خود را در این خصوص آغاز کرده است و دولت به نیروهای امنیتی هدایت داده تا از هیچ کوششی برای آزاد سازی گروگانان دریغ نورزند.

 

آقای وزیری همچنان گفته است که هلی کوپتر پاکستانی جواز لازم برای استفاده از فضای افغانستان را پیش تر از اداره مستقل هوانوردی ملکی افغانستان دریافت کرده بود.

 

از سویی دیگر، سرنوشت هفت سرنشین این هلی کوپتر همچنان نامعلوم است، اما یکی از فرماندهان شورشیان محلی گفت که گروگانان را در اختیار دارند و جایشان نیز امن است.

 

این فرمانده ارشد شورشیان محلی گفته است که هفت سرنشین این هلی کوپتر در اسارت انها است و گفتگوها برای آزادسازی این گروگانان در جریان است.

 

وی گفت “از گروگانان به خوبی مراقبت می شود، انها غذای کافی و چای دارند. همچنین با مقامات پاکستانی در تماس هستیم و به آنها نشان داده ایم که گروگانان حالشان خوب است.”

 

این فرمانده شورشیان همچنین علاوه کرده است که کاملا بی فایده است اگر دولت پاکستان از دولت افغانستان و یا نیروهای آمریکایی برای آزادسازی گروگانان کمک بخواهد، زیرا منطقه کاملا تحت کنترول شورشیان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *