• انتشار: ۳۱ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۵۲
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 12573
پرینت

قرارداد ۲۰ پروژه انکشاف ملی به ارزش بیش از ۵ میلیارد افغانی تایید شد

کمیسیون تدارکات ملی کشور قرارداد ۲۰ پروژه انکشافی را ارزش حدودی ۵ و نیم میلیارد افغانی در جلسه اخیر خود تایید کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای نوشت؛ جلسه کمیسیون تدارکات ملی دیشب در ارگ ریاست جمهوری و با ریاست محمد اشرف غنی برگزار شد، که در پایان ۲۰ پروژه انکشافی به ارزش حدودی ۵٫۵ میلیارد افغانی تایید گردید.

براساس خبرنامه این قرارداد ها شامل: ۱۱ قرارداد چارچوبی در ۳۰ بخش شامل اعاشه و محروقات قطعات و جزوتام های مرکزی و زون های منطقه ای، فرماندهی های پولیس ولایات، نظم عامه، پولیس سرحدی، قطعات خاص، محافظت عامه و تصدی امنیتی وزارت امور داخله، انقتالات هوایی پرسونل اردوی ملی، آسفالت بخش دوم سرک بنو الی حصار ولسوالی اندراب ولایت بغلان به طول ۱۱٫۹ کیلومتر، آسفالت ۷ کیلومتر سرک منارها الی قریه جوی نقره در ولایت هرات، آسفالت ۲٫۵ کیلومتر سرک با دو پایه پل از ولسوالی ارگون الی گیان ولایت پکتیکا و تدارک دو قلم تیل/سوخت مورد نیاز حفظ و مراقبت سالنگ ها می باشد.

همچنین کمیسیون تدارکات ملی قرارداد اعمار سرک و تاسیسات خط آهن بندر آقینه را در پرنسیب مشروط بر ارایۀ وضاحت بیشتر و اسناد کامل جهت رفع ملاحظات موجود مورد تایید قرار داد.

خبرنامه ریاست جمهوری می افزاید که این کمیسیون درخواست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی مبنی بر افزایش قیمت پروژه طرح، تهیه و نصب فایبرنوری برای شهرهای مرکزی و ولایات شمال‌شرقی (تخار و بدخشان) را جهت بررسی اسناد و پروژه از سوی یک هیآت مؤظف اعاده کرد.

در این جلسه، پینشهاد وزارت فواید عامه بخاطر در نظر گرفتن قرارداد اعمار ۵۱ کیلومتر سرک از سرپل الی شبرغان به ‌دلیل تکمیل نکردن معیارهای قانونی تایید نشد.

کمیسیون اما وزارت فواید عامه را مکلف کرد که به پروسه جدید تدارکاتی با استفاده از روش داوطلبی مقید و یا هم در صورت کمبود وقت از منبع واحد مبادرت ورزد. همچنین کمیسیون دستور داد تا تصدیق ظرفیت تدارکاتی این وزارت لغو گردد.

در جلسه، تعدیل مدت زمان قرارداد کمپنی مشورتی پروژه بازسازی بند برق گرشک و شبکۀ توزیعی شهر گرشک که از سوی دافغانستان برشنا شرکت پیشنهاد گردیده بود، مورد تصویب قرار گرفت.

خبرنامه همچنین افزود که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور به وزارت‌ ها و همه نهادها دستور داد، تا در زمینۀ تطبیق و نظارت پروژه‌های انکشافی توجه جدی نمایند.

در این جلسه محمد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور، وزرای مالیه، عدلیه و اقتصاد، رئیس هیات ناظر و بررسی قراردادهای وزارت امور داخله، مسئولین اداره تدارکات ملی، ناظرین شفافیت از کمیسیون ‌های مواصلات و مخابرات و اقتصاد ملی مجلس نمایندگان، کاکس پارلمانی شفافیت، اداره سیگار و سیستیکا حمایت قاطع نیز اشتراک داشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *