• انتشار: ۲۲ قوس ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۶:۳۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5116
پرینت

قرارداد ۱۰ میلیون پوندی برای اگاهی در برابر حوادث طبیعی

اداره مبارزه با حوادث طبیعی و غیر طبیعی امروز تفاهمنامه “تقویت و تاب آوری مجتمعات آسیب پذیر افغانستان در برابر حوادث طبیعی” را به ارزش ۹٫۶۵ میلیون پوند با موسسه (AID) به امضاء رساند.

بر مبنای این تفاهمنامه در قسمت بلند بردن سطح آگاهی و ظرفیت مردم در قسمت مبارزه با حوادث طبیعی، در ولایت های آسیب پذیر کار صورت خواهد گرفت.

ویس برمک، وزیر دولت در امور مبارزه با حوادث طبیعی و غیر طبیعی امروز(یکشنبه) گفت که امضای این تفاهمنامه را در بلند بردن سطح آمادگی و کاهش خطرات حوادث موثر خواند.

او تصریح نمود که این پروژه در ۲۵ ولسوالی، ۸ ولایت بیشتر معروض به خطر –بدخشان، غور، سمنگان، بلخ، بامیان، تخار، جوزجان و سرپل- تطبیق خواهد شد.

در همین حال چارلس داوی، مسوول موسسه (AID) هنگام امضای این تفاهمنامه گفت که پولی که در مبارزه با حوادث به مصرف میرسد بسیار اندک است و باید بیشتر از این روی این بخش سرمایه گذاری شود.

آقای داوی افزود، افغانستان یکی از کشور های آسیب پذیر از فاجعه های طبیعی است که هزاران تن در اثر حوادث طبیعی در این کشور خسار دیده و تلف شده اند.

او خاطر نشان کرد که پروژه متذکره ۴۵۴ شورا را زیر پوشش قرار می دهد و مدت این پروژه ۴ سال است.

او ابراز امیدواری کرد که هر پوند این پول بتواند یک زندگی را نجات بدهد.

همچنین اداره مبارزه علیه حوادث طبیعی و غیر طبیعی از گرفتن اقدامات و تدابیر لازم برای مبارزه با حوادث در زمستان پیشرو خبر داد.

ویس احمد برمک گفت که این اداره برای زمستان پیشرو اقدامات و تدابیر لازم را نظر به امکانات دست داشته شان گرفته است.

آقای برمک افزود: این اداره ذخایر مواد غذایی و غیر غذایی را در ولایت و ساحات معروض به خطر از قبل تهیه نموده است.

او خاطر نشان کرد که نظر به پیش بینی ها ساحات شمال شرق و شرق کشور در زمستان پیشرو با بارش برف و باران مواجه  بوده و هوای سرد خواهد داشت.

وزیر مبارزه با حوادث نبود تجهیزات پیشرفته تخنیکی را یکی از چالش ها فراروی این وزارت عنوان کرده، ابراز امیدواری کرد که تا سه سال آینده این تجهیزات در خدمت این وزارت قرار بگیرد.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *