• انتشار: ۲۱ حمل ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۰۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 19933
پرینت

قرارداد ساخت ۲۲ کیلومتر سرک در بدخشان به امضا رسید

والی بدخشان با دفتر بی ام زد قرار داد ساخت ۲۲ کیلومتر سرک به ارزش حدود ۱٫۶ میلیون افغانی که از بودجه جی ای زد ساخته می شود به امضا رساند.

این قرارداد میان احمد فیصل  بیگ زاد والی ولایت بدخشان، فرانک پول کمیشنر دفتر B.M.Z و مسوولان شرکت سرک سازی تورال در بدخشان به امضا رسید.

این سرک میان ولسوالی های کشم – تیشکان می گذرد.

کار ساخت این سرک را شرکت سرک سازی تورال به دوش دارد که شامل کندن کاری، دیوار استنادی، ساخت پل و پل چک ها و گبین کاری می باشد که در دوماه آینده کارش به اتمام خواهد رسید.

پاسوال احمد فیصل بیگ زاد، والی ولایت بدخشان از همکاری های کشور آلمان به خصوص توجه خاص داکتر فرانک پول در بخش های مختلف در این ولایت اظهار سپاس و قدردانی نموده و بیان داشت که با ساخت و ساز این سرک مشکلات زیادی مردم ولسوالی های ذکرشده حل خواهد شد.

آقای بیگ زاد در ادمه افزود که حکومت وحدت ملی تعهد کامل دارد با دریافت فرصت های انکشافی و توسعه ای، خدمات خود را در همه عرصه ها به خصوص در عرصه‌ی باز سازی ونو سازی به تمام ولسوالی های ولایت بدخشان مساویانه انجام دهد.

دفتر G.I.Z تقریباً از ۱۵ سال بدین طرف در بخش های ظرفیت سازی، ساخت و ساز پروژه های کوچک و بخش های زیربنایی ولایت بدخشان فعالیت دارد.

ولسوالی های کشم و تیشکان از جمله ولسوالی های نسبتاً توسعه یافته ای بدخشان به شمار می رود و مردم این ولسوالی ها در همه‌ی موارد با حکومت محلی بدخشان همگام و هم کارمی باشند.

ولسوالی تیشکان ۵۹ کیلومتر از شهرفیض آباد ( مرکز ولایت) فاصله داشته که از طرف شمال با ولسوالی درایم و ولسوالی رستاق ولایت تخار، از جنوب به ولسوالی تگاب، ازشرق به ولسوالی درایم وازغرب به ولسوالی کشم وتگاب متصل است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *