• انتشار: 22 اکتبر 2015
  • ساعت: 16:38
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 3734
پرینت

کمیسیون تدارکات ملی قراردادی به ارزش یک میلیارد افغانی را تنظیم کرد

کمیسیون ملی تدارکات در یک نشست فوق العاده در ارگ ریاست جمهوری، ۱۵ قرارداد تازه را به ارزش حدود یک میلیارد افغانی منظور کرد.

در خبرنامه ای که از سوی ریاست جمهوری منتشر شده، گفته شده است که این جلسه که با حضور محمد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهوری و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت برگزار گردید در مورد قرارداد های اعاشه پولیس ملی تصمیم گرفته شد.

بر پایه معلومات ارایه شده  ۱۵ قرارداد به ارزش یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون افغانی منظور گردید و در مجموع ۲۱۲ میلیون افغانی در این قراردادها صرفه جویی شده است.

در بخش دیگری از این نشست، هیئت مؤظف بررسی قرارداد های وزارت دفاع ملی، گزارش مفصلی از یافته های خود را به کمیسیون ارایه کرد و سپس مسئولان وزارت دفاع پیشنهاد اجناس مورد ضرورت شان را بیان کردند.

دفتر ریاست جمهوری افزوده است که کمیسیون تدارکات ملی ضمن  تاکید بر پیگیری یافته ها و پیشنهادات مطرح شده در گزارش این هیئت، طرحی را در چارچوبی جداگانه با توجه به اکمالات اردوی ملی در زمینه تدارک اجناس مورد تائید قرار داد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری تاکید کرد که به خاطر جلوگیری از خلاف ورزی ها، تامین  قانونمندی و شفافیت و مبارزه علیه فساد  در قرارداد های وزارت امور داخله، یک هیئت بررسی تعیین خواهد شد.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *