• انتشار: 22 آوریل 2018
  • ساعت: 19:33
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 27706
پرینت

قراردادهای سه پروژه برق رسانی ولایت بامیان به امضا رسید

قراردادهای سه پروژه برق رسانی ولایت بامیان میان شرکت برق افغانستان و سه شرکت خارجی قبل از ظهر امروز در ارگ ریاست جمهوری به امضا رسید.

دفتر ریاست جمهوری امروز (یکشنبه) در خبرنامه ای نوشته که قراردادهای این سه پروژه برق رسانی قبل از ظهر امروز در قصر چهارچنار ارگ و با حضور رئیس جمهور و شماری از مقامات عالی رتبه دولتی و نمایندگان مردم بامیان در مجلس به امضا رسید.

قراردادهای متذکره میان رئیس «دافغانستان برشنا شرکت» و مسئولین کمپنی های «KEC» و «شیما پاور» هند و «ام اس شیجیانگ پاور» چین به امضا رسید.

گفتنی است که قراردادهای پروژه های برق رسانی ولایت بامیان، شامل تمدید لین ۲۲۰ کیلوولت به ظرفیت ۳۰۰ میگاوات از سب استیشن دوشی الی شهر بامیان به طول ۱۸۰ کیلومتر و به ارزش ۴۳.۸ میلیون دالر با کمپنی KEC هندی، احداث سب استیشن ۲۰/۲۲۰ کیلوولت در منطقۀ دشت اژدر ولایت بامیان به ظرفیت ۳۲ میگاوات و به ارزش ۱۱.۶ میلیون دالر با کمپنی چینایی ام اس شیجیانگ پاور و شبکه برق رسانی شهر بامیان با کمپنی شیما پاور به ارزش ۲۴.۱ میلیون دالر است که در قدم نخست برای ۲۰ هزار مشترک و در آینده برای ۳۵۰ هزار مشترک برق رسانی خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *