• انتشار: 29 ژانویه 2018
  • ساعت: 22:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26002
پرینت

قدردانی غنی از ویدودو که در میان انفجارها جرات ورود به افغانستان را کرده است

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور امروز در حالی به استقبال از رئیس جمهوری اندونزی و هیات همراهش رفت که افغانستان و بخصوص کابل چند روزیست غرق در خون و ماتم می باشد.

 

جوکو ویدودو رئیس جمهوری اندونزی اولین رئیس جمهور این کشور است که پس از نزدیک به شصت سال به افغانستان سفر می کند. او پیش از ورودش به کابل در دیدار با مقامات پاکستان در اسلام آباد سخن از ایجاد یک کمیته مشترک مذهبی میان اندونزی، پاکستان و افغانستان برای پیشبرد پروسه صلح افغانستان زده بود.

او در حالی پیشنهاد ایجاد این کمیته را می دهد و در حالی وارد کشور می گردد که کابل امروز بار دیگر شاهد یک رویداد خونین بود. کابل هنوز در غم جان باختگان رویداد مرگبار تروریستی روز شنبه بود که رویدادی دیگر داغ او را تازه کرد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور پس از استقبال از رئیس جمهوری اندونزی از او قدردانی کرد که جرات کرده وارد افغانستان گردد. زیرا او زمانی وارد کابل شد که درگیری مهاجمان مسلح وابسته به گروه تروریستی داعش که به فرقه ۱۱۱ ارتش ملی افغانستان حمله کرده بودند با نیروهای امنیتی در جریان بود.

آقای غنی خطاب به رئیس جمهور اندونیزی گفت: “شما در روزی به پایتخت کشور برادر و دوست تان تشریف آوردید که مردم افغانستان روی گلیم غم نشسته اند. از همدردی، جرئت و تعهد تان نسبت به صلح، تشکر می کنم.”

رئیس جمهوری کشور همچنین در سخنانش از اندونزی به عنوان یکی از کشورهای بی نظیر و قدرتمند در عرصه های اقتصادی و دموکراسی یاد کرد.

لازم به ذکر است که سران دو کشور در دیدارشان در خصوص گسترش همکاری های دو جانبه در عرصه های مختلفی به شمول اقتصادی، آموزش های حرفه ای، استفاده از فرصت های موجود در صادرات و واردات به شمول دهلیز هوایی، ایجاد کمیته مشترک اقتصادی و بازدیدهای علمای دو کشور به گفتگو پرداختند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *