• انتشار: 22 ژوئن 2017
  • ساعت: 12:49
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21858
پرینت

فیفا، از کارکردهای کمیسیون انتخابات شاکی است

نمایندگان بنیاد انتخابات آزاد وعادلانه‌ی افغانستان (فیفا) در نشستی که با عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت داشتند، از کارکردهای کمیسیون انتخابات شکایت کردند.

اشتراک کنند‌گان دیدگاه‌های خویش را نسبت به روند کاری کمیسیون‌های مستقل انتخابات و شکایات انتخاباتی با رئیس اجرایی کشور، شریک کردند و گفتند: کمیسیون مستقل انتخابات در فقدان برنامه‌ی کاری مدون بسر می‌برد.

به نقل از خبرنامه ای که ریاست اجرایی منتشر کرده است، نمایندگان فیفا گفته اند که نشست‌ها و تصمیم گیری‌هایی که در کمیسیون‌های انتخاباتی اتخاذ می‌گردد با مردم شریک ساخته نمی‌شود و این امر سبب بی‌اعتمادی مردم نسبت به این کمیسیون‌ها می‌شود.

آنان در بخش دیگر از صحبت‌های شان تأکید ورزیدند که کمیسیون های انتخاباتی باید پیرامون انتخابات شوراهای ولسوالی‌ها، پارلمانی و ریاست جمهوری، برنامه‌های مشخص و مدون آماده کنند.

سپس دکتورعبدالله عبدالله ضمن قدردانی از تلاش‌های نهادهای انتخاباتی که به منظور تنویر افکار عامه فعالیت می‌کنند، علاوه کرد: درسطح کمیشنران کمیسیون‌های مستقل انتخابات و شکایات انتخاباتی اصلاحات عملی شد و در راستای مسائل تخنیکی نیز پیشرفت‌های صورت گرفته است تا شفافیت در روند برگزاری انتخابات پیشرو تضمین گردد.

در اخیر رئیس اجرایی تأکید نمود، برگزاری انتخابات یک امر حتمی و ضروری است، اراده‌ی لازم وجود دارد و همچنان همکاران بین‌المللی ما حکومت وحدت ملی را برای تدویر انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌ها همکاری می‌کند.

در این نشست همچنین پیرامون روند کاری کمیسیون‌های مستقل انتخابات و شکایات انتخاباتی، اصلاحات و برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

این خواسته ها در حالی از سوی نمایندگان بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه ی افغانستان مطرح می شود که امروز کمیسیون مستقل انتخابات می خواهد زمان برگزاری انتخابات مجلس و شورای ولسوالی ها را مشخص کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *