• انتشار: 21 آگوست 2015
  • ساعت: 22:40
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1879
پرینت

فعالان مدنی کشور خواستار قطع روابط دولت با پاکستان شدند

خانم شکریه سیرت ولی زاده، یک فعال مدنی در کابل با پوشیدن لباس نظامی به نشانه حمایت از نیروهای امنیتی کشور از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا نگذارند پاکستان از تروریسم برای ناامن ساختن افغانستان حمایت کند.

خانم ولی زاده ضمن محکوم کردن پاکستان در حمایت از تروریسم، امروز جمعه در پارک شهر نو کابل با به تن کردن لباس نظامی تصمیم به تحریک مردم و سازمان ملل را داشت تا درخصوص اقدامات پاکستان در حمایت از تروریسم اقدامی کنند.

به گفته خانم ولی زاده افغانستان باید صدای خود را بلند کند و جلوی مداخلات بیشتر پاکستان در امور داخلی کشور را بگیرد.

وی افزود حملات اخیر که جان بسیاری از مردم بی گناه را گرفت و بسیاری دیگر را زخمی کرد به وضوح نشان می دهد که مداخله گری های پاکستان خاتمه نخواهد یافت.

خانم ولی زاده گفت اگر واقعا می خواهیم که شرایط در کشور به حالت منظم در بیاید باید روابط با پاکستان را خاتمه دهیم و مامورین آی اس آی نیز از افغانستان اخراج شوند. وی همچنین از سازمان ملل خواست تا سکوت خود را بشکند و جلوی پاکستان که در ناامن ساختن افغانستان سهیم است را بگیرد.

گفتنی است که در این تحصن خانم ولی زاده، شماری دیگر از فعالان مدنی و اعضای شورای ولایتی کابل وی را همراهی می کردند.

اخیرا محمد اشرف غنی رئیس جمهوری در سخنان خود از پاکستان خواسته بود تا مراکز طالبان را در کشورش تعطیل کند و نگذارد طالبان در این کشور برای خود استحکامات بسازد، همچنین زخمی های شورشیان طالبان را در بیمارستان های خود درمان نکنند و در نهایت قاتلین مردم افغانستان را به دست قانون بسپارند.

آقای غنی همچنین گفته بود که تمامی دنیا به خوبی می داند که افغانستان تمام تلاش خود را در تامین صلح و امنیت می کند.

وی تاکید کرد که تصمیم پاکستان در این خصوص در هفته های آتی، چگونگی روابط افغانستان و پاکستان را رقم خواهد زد.

رئیس جمهوری خاطر نشان کرده بود “امنیت مردم و منافع ملی ما زیرساخت روابط ما با پاکستان را شکل می دهد. ما دیگر تحمل نداریم که هموطنانمان را در خون ببینیم، آن هم در جنگی که از بیرون اداره می شود و به مردم ما تحمیل می شود.”

آقای غنی گفته بود اگر پاکستان به چیزی که متعهد است عمل نکند آن وقت افغانستان به گزینه های دیگر خود متوسل می شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *