• انتشار: ۱ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۵۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 8879
پرینت

فعالان مدنی و مقام های محلی غزنی و بامیان به زخمیان کابل خون اهدا کردند

جمعی از فعالان مدنی و مقام های محلی ولایت غزنی و بامیان در یک اقدام بشردوستانه برای همدردی با زخمیان رویداد تروریستی روز گذشته کابل، اقدام به جمع آوری خون کردند.

این افراد از باشندگان ولایت غزنی خواستند تا اهدای خون به زخمیان حادثه روز گذشته جان دوباره ببخشند.

محمد امان حمیم، والی غزنی به خبرگزاری رها گفت: “رویداد روز گذشته کابل جان ده ها هموطن ما را گرفت و صدها تن دیگر نیز زخمی شده اند.

آقای حمیم عصر امروز چهارشنبه هنگام اهدای خون گفت از سایر شهروندان ولایت غزنی نیز می خواهیم که به بانک های خون رفته و به زخمیان رویداد روز گذشته خون اهدا کنند.

والی غزنی همچنان افزود که فرهنگ همدردی میان اقشار مختلف جامعه نشان اتحاد بیشتر مردم و نفرت از تروریستان است که مردم بیگناه را به قتل میرسانند.

والی بامیان نیز ضمن اشتراک در کمپاین اهدای خون به زخمی های حادثه روز سه شنبه در سخنانِ خود افزود، هدف از اهدای خون، همدردی و همنوایی با تمام قربانیان این حادثه و کمک به مجروحین می باشد. ما اینجا آمده ایم تا در کنار مردم افغانستان با اهدای خون خویش، پیام یک دسته گی و حمایت مردم بامیان را به دشمنان افغانستان برسانیم.

گفتنی است که بعد از رویداد تروریستی روز گذشته کابل مردم کابل نیز به صورت خودجوش به شفاخانه ها رفتند و به زخمیان رویداد خون اهدا کردند.

همچنین صبح امروز در ولایت هرات نیز والی و رییسان اداره های دولتی به زخمیان روز گذشته کابل خون اهدا کردند.

محمد عطا رضایی –غزنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *