• انتشار: ۱۳ میزان ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۷:۴۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3222
پرینت

فعالان مدنی به زخمیان کندز خون اهدا کردند

شماری از فعالان جامعه مدنی و ورزشکاران در حرکت انسانی و مدنی در کابل گردهم امدند تا به زخمی شدگان رویداد کندز خون اهدا کنند و پول گرد جمع اوری کنند.

فهیم فطرت یکی از فعالان مدنی و برگزار کنندگان این حرکت امروز (دوشنبه) گفت: تلاش می کنیم تا خریطه های خون را که مردم اهدا می کنند هر چه زودتر به این شهر برسانیم.

او افزود، همچنین صدای اعتراضی در برابر ستون پنجمی های درون نظام بلند می کنیم که افشا و به دادگاه کشانیده شوند و از رهبری حکومت نیز می خواهیم تا کسانی را که غفلت شان سبب این همه جنایت ها از سوی طالبان در کندز شده است، مجازات کند.

گفته می شود که طالبان پس از تصرف شهر کندز به کشتار باشندگان این شهر پرداختند و قرار گزارش ها، جنایت های دیگر بشری را نیز در این شهر مرتکب شده اند.

با آنکه این شهر حالا در کنترول دولت است، اما دواخانه ها و مراکز تداوی در این شهر بسته است و فعالان مدنی از وضعیت زخمی شدگان بیشتر نگران است.

عبدالله موسی زی یکی دیگر از فعالان مدنی قندز که به کابل آمده از وضعیت باشندگان این شهر حکایت دردناکی دارد.

آقای موسی زی می گوید: “اکثر دواخانه ها و مراکز درمانی در کندز بسته است زخمی شدگان به شدت خون نیاز دارند، مردم گرسنه هستند کودکان و زنان در وضعیت بدی به سر می برند از کندز آمده ایم تا کمک ها را برای باشندگان آسیب دیده این شهر جمع اوری کنیم.

او گفت، از مردم می خواهیم تا با اهدای خون و کمک پولی نشان دهند که هم صدا، غمشریک و همدرد یک هموطن شان هستند و در برابر اعمال غیر انسانی طالبان همگام ایستاده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *