• انتشار: 21 دسامبر 2015
  • ساعت: 22:12
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5343
پرینت

فعالان مدنی از تاسیس “شورای حراست و ثبات افغانستان” انتقاد کردند

برخی فعالان مدنی کابل امروز دوشنبه از تاسیس “شورای حراست و ثبات افغانستان” انتقاد کردند و گفتند که سران این شورا در نظر دارند تا با فشار بر دولت امتیاز کسب کنند.

برخی فرماندهان سابق جهادی، مقامات ارشد دولت پیشین و برخی سیاست مداران کشور روز جمعه شورایی را تحت نام شورای حراست و ثبات افغانستان تاسیس کردند که بر اساس آن می خواهند با فشار بر دولت، دولت به وعده های خود عمل کند.

محمد یونس قانونی رئیس حزب نوین افغانستان و معاون ریاست جمهوری پیشین کشور، عبدالرئوف ابراهیم رئیس مجلس نمایندگان، فضل هادی مسلمیار رئیس سنا و صادق مدبر رئیس شورای رهبری حزب ملی از جمله اعضای این شورای تازه تاسیس می باشند.

این شورای تازه تاسیس می گوید که آوردن اصلاحات در بخش های مختلف دولتی، حفظ امنیت و رسیدگی به مشکلات و چالش های کشور از جمله هدف های اصلی این شورا است.

بنا برگفته های اعضای این شورا، این شورا در نظر ندارد تا حزب مخالف دولت (اپوزیسیون) تشکیل دهد بلکه آوردن اصلاحات از اهداف اصلی این شورا است.

اما برخی فعالان مدنی در کابل می گویند که هدف اصلی این شورا این است تا از دولت باجگیری کنند زیرا برخی سران این شورا گذشته خوبی ندارند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *