• انتشار: ۲۴ حمل ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۳۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 20032
پرینت
شورای علمای افغانستان:

فضل الرحمان یک سیاستمدار بی ثبات و مهره استخبارات پاکستان است

شورای سراسری علمای افغانستان در واکنش به گفته های اخیر فضل الرحمان، او را یک سیاستمدار بی ثبات، بی سواد و مهره استخبارات خواند.

مولانا فضل الرحمان رهبر جمعیت علمای پاکستان، چند روز پیش گفته بود که جنگ طالبان در افغانستان بر حق است و تا زمانی که نیروی خارجی از افغانستان خارج نشود، صلح در افغانستان تامین نخواهد شد.

محمدقاسم حلیمی، سخنگوی شورای سراسری علمای افغانستان امروز پنجشنبه در نشستی خبری گفت فضل الرحمان دارای کدام حیثیت واعتبار دینی و علمی نبوده، بلکه در طول زندگی سیاسی خود منحیث یک سیاستمدار بی ثبات به خاطر منافع شخصی اش موقف خود را بارها تغییر داده و برضد مردم افغانستان تبلیغات منفی کرده است.

آقای حلیمی گفت که این درحالیست، ملت افغانستان که (۹۹٫۹۹) درصد مسلمان آن بوده و تمام تاریخش با انوار جهاد ومجاهدت ها آراسته می باشد، و قانون اساسی اسلامی، شعایر دینی در این کشور بطور آزادانه عملی می شود و در محاکم مطابق دین مقدس اسلام فیصله صورت می گیرد.

او ادامه داد، در کشوری که فضل الرحمن زندگی می نماید فیصله های محاکمش به اساس آیین انگلیسی صادرمی شود و نفوذ و تسلط بیرونی ها تا آن حد گسترده است که هر چه بخواهند بطور آزادانه انجام می دهند.

سخنگوی شورای علما گفت ما از فضل الرحمن میپرسیم که طالبان قبل از حضور خارجی ها در افغانستان جنگ را آغاز نموده اند که آنزمان در افغانستان هیچ خارجی یی وجود نداشت.

همچنان  میپرسیم که امریکاییان حکومت طالبان را از کجا مورد هجوم قرار دادند؟ آیا پاکستان در بدل پنجصدمیلیون دالر به پاکستان ۸ پایگاه نظامی نداد؟ درآن زمان فضل الرحمن و همتایان وی از افراد استخباراتی ومفتیان فرمایشی کجابودند؟

علمای افغانستان این اظهارات غیر مسوءلانه فضل الرحمن را به شدت تقبیح می نمایند، وآنرا فرمایشات سیاسی و استخباراتی میداند که هیچ گونه ارزش واعتبار علمی وشرعی ندارد.

شورای علما می گوید که فضل الرحمن در مساجد، مدارس، مکاتب ، شاهراه ها، شفاخانه ها انتحار و انفجار را جهاد می داند، عیناً مانند اعمال وحشیانه خوارج و گروه های تکفیری است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *