• انتشار: ۱۶ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۴۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 11954
پرینت

فصل آبادانی: نشانگر پیشرفت‎ها اما مردم ناراضی/ خدمات صحی به صورت چشم گیر بهبود یافته است

ریاست جمهوری در سلسله برنامه های گرافیکی-تبلیغی گزارشی را از وضعیت صحت و خدمات صحی ارایه کرده است که در آن خدمات صحی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است.

نموداری که از سوی ریاست جمهوری منتشر شده است، امده که وضعیت مرگ و میر زنان از ۱۶۰۰ تن در ۱۰۰ هزار زن در سال ۱۳۸۲ خورشیدی به ۳۲۷ بانو در ۱۰۰ هزار تن کاهش یافته است.

در تصویر گرافیکی که ریاست جمهوری منتشر کرده است، نموداری کشیده شده که در سال ۱۳۸۲ تعداد قابله ها را ۵۰۰ تن در ازای هر ۱۰۰ هزار نفر نشان می دهد که اکنون این رقم به ۵ هزار قابله افزایش یافته است.

همچنین در قسمت دیگر، مرگ و میر کودکان نیز نوشته است که در سال ۱۳۸۲ خورشیدی ۲۵ درصد کودکان در بدو تولد با مرگ مواجه می شدند که اکنون این رقم به ۱۰ درصد کاهش یافته است.

سلسله برنامه های فصل آبادی از توسعه و پیشرفت های کشور برنامه های گرافیکی تهیه و منتشر می کند اما این شهروندان از نشر این برنامه ها زیاد خرسند نیستند.

افغان خان در جوابی به این تصویر گرافیکی نوشته است که ” این همه پیشرفت ها در زمان کرزی بود. ارقام را از سال ۱۳۹۳ الی ۱۳۹۵ ارایه بدارید.”

سید رضا حیدری نیز نوشته است که پیشرفت را با کشورهای همسایه مقایسه کنید و ببیندید در دُبی و یا ترکیه از سال ۱۳۸۲ تاکنون چقدر پیشرفت رونما شده است.

او بر این باور است که نشر این تصاویر برای فریب دادن مردم است.

چندی است که ریاست جممهوری اقدام به نشر برنامه فصل آبادانی کرده است و هفته ای یک یا دو تصویر گرافیکی منتشر می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *