• انتشار: ۲۷ عقرب ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۳:۳۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 4465
پرینت

فشار آمریکا بر پاکستان برای مبارزه علیه شبکه حقانی

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در گفتگو با رئیس ستاد ارتش پاکستان جنرال راحیل شریف از وی خواست تا علیه شبکه حقانی که در خاک پاکستان فعالیت دارد اقدامی جدی انجام دهد.

پیتر کاک سخنگوی پنتاگون روز گذشته گفت “اشتون کارتر وزیر دفاع ایالات متحده به وضوح به آقای جنرال راحیل شریف بیان کرد تا علیه گروه تروریستی حقانی که تهدیدی برای نیروهای آمریکایی در افغانستان به حساب می آید اقدامی جدی انجام دهد.”

وی افزود اشتون کارتر و جنرال راحیل شریف در نشستی به موضوع شبکه حقانی و تهدیدی که این شبکه بر افغانستان و حتی خود پاکستان دارد اشاره کردند.

آقای کاک گفت “آنها بر سر موضوع افغانستان صحبت کردند که چگونه هنوز هم ناامنی در مرز دو کشور وجود دارد، و چه اقداماتی می توان انجام داد تا به ثبات افغانستان کمک کرد زیرا ثبات افغانستان به سود هر دو کشور می باشد.”

گفتنی است که شبکه حقانی که سی سال پیش تاسیس شد و خطرناک ترین شاخه طالبان محسوب می گردد.

این شبکه در ارتباط با گروه القاعده نیز می باشد و تاکنون مسئولیت چندین حمله مرگبار در افغانستان را بر نیروهای خارجی بر عهده دارد.

پیتر کاک افزود که جنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد ارتش مشترک آمریکا نیز در این ملاقات حضور داشت.

آقای دانفورد نیز بر سر موضوعاتی چون همکاری های مشترک امنیتی و عملیات های مبارزه با تروریسم پاکستان با جنرال راحیل شریف به گفتگو پرداخت.

لازم به ذکر است که جنرال راحیل شریف بدون دعوت رسمی از سوی مقامات آمریکایی وارد این کشور شده و با مقامات این کشور دیدار می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *